logo
Новини,

Академія наук витратила 22 млн грн на непотрібні армії розробки для підприємств ОПК

Упродовж 2015-2016 років Національна академія наук України створювала низку науково-технічної продукції для модернізації підприємств оборонно-промислового комплексу, однак Збройні Сили України не використовують її.

Про це йдеться у доповіді Державної аудиторської служби.

На тлі Операції Об’єднаних Сил установи НАН України без замовлення з боку ЗСУ створили науково-технічну продукцію для підприємств ОПК за напрямами механіка, електроніка, біологія та медицина.

У Держаудитслужбі зазначають, що проект було спрямовано на модернізацію та розширення функціональних можливостей підприємств ОПК.

Загальна вартість розробок склала 43,2 млн грн, проте за завершеними дослідженнями на суму понад 22 млн розроблена продукція армії не потрібна.

Аудитори пояснюють цю ситуацію тим, що  НАН України, користуючись своєю самоврядністю, сама розробляє та виконує цільові програми та науково-технічні проекти, однак робить це без чіткого врахування потреб української економіки, попереднього замовлення зацікавлених сторін, як наслідок, їх результати залишаються на папері, а згодом стають неактуальні та нікому не потрібні.