logo
Новини,

Чернігівська обласна лікарня просить виділити 450 млн грн проєкту United24 на ремонт ушкоджень внаслідок війни

Комунальне некомерційне підприємство “Чернігівська обласна лікарня” Чернігівської обласної ради потребує 450 млн грн для реалізації проєкту з реконструкції свого відокремленого структурного підрозділу, який зазнав ушкоджень внаслідок бойових дій. З метою отримання фінансування адміністрація закладу звернулась до Комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я, утвореної Міністерством охорони здоров’я. Йдеться про фінансування за рахунок коштів проєкту United24.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на лист КНП “Чернігівська обласна лікарня” ЧОР до Комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я, утвореної Міністерством охорони здоров’я.

У листі адміністрація лікарні зазначає, що лікувальні корпуси відокремленого структурного підрозділу закладу було суттєво пошкоджено під час бойових дій в лютому-березні 2022 року в м. Чернігів. Згідно з результатами детального обстеження технічного стану об’єктів, приміщення будівель непридатні до нормальної експлуатації та потребують термінового відновлення даху, системи опалення, підсилення стін, тощо, або консервації на період опалювального сезону.

За попередніми розрахунками орієнтовна вартість проєкту “Реконструкція будівлі відокремленого структурного підрозділу КНП “Чернігівська обласна лікарня” ЧОР обласний центр реабілітації та відновного лікування за адресою вул В’ячеслава Чорновола, 24 в м. Чернігові” складає 449,6 млн грн. Кошти будуть витрачені на будівельні роботи, проектно-вишукувальні та інші роботи.

Зі слів адміністрації, реалізація проєкту дозволить забезпечити надання професійної реабілітаційної допомоги населенню області з захворюваннями та травмами опорно-рухового апарату, нервової системи, пацієнтам з патологією розвитку, тощо, а також відкрити нові медичні та допоміжні сервіси.

Також зазначається, що для повноцінної реалізації проєкту центр реабілітації потребуватиме новітнє обладнання, проте вартість устаткування не визначена та входить у вказаний кошторис проєкту.

Водночас станом на середину грудня розгляд вказаного питання Комісією з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я не проводився.  

Комісія здійснює розподіл коштів гуманітарної допомоги на медицину, що надходять у рамках проєкту United24, згідно з Порядком використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я, затвердженим постановою Кабміну. 

Експертна організація StateWatch закликає владу зробити всю інформацію про витрати на відбудову країни публічною та підзвітною.

Нагадаємо, раніше StateWatch повідомляла про те, комунальне некомерційне підприємство “Ірпінська центральна міська лікарня” Ірпінської міської ради звернулося до Комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я, утвореної Міністерством охорони здоров’я, з проханням виділити 21,4 млн грн коштів проєкту United24 для ремонту приміщення, яке зазнало серйозних руйнувань внаслідок бойових дій, та поточного ремонту структурних підрозділів лікарні.