logo
Новини,

Фірми дружини Медведчука фінансували Росгвардію та підривну антиукраїнську діяльність – розслідування Trap Aggressor

Фірми дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко з 2014 року перераховували кошти на рахунки Росгвардії та МВД РФ, а також служили тіньовим майданчиком для фінансових надходжень з Росії для організації підривної діяльності в Україні. Ці дані лягли в основу кримінальних справ проти Марченко, у рамках одної з яких суд арештував майно колаборантки на 5,6 мільярда гривень. Про це йдеться у відеорозслідуванні журналістки Інни Попович для проєкту Trap Aggressor, який моніторить ефективність санкцій.

Серед численних активів подружжя Віктора Медведчука і Оксани Марченко, зокрема є відпочинкові комплекси «Бескид» та «Ведмежа Діброва» на Закарпатті, що належать компанії «Укркапітал». Раніше цією фірмою володів сам Віктор Медведчук, але згодом вона перейшла у власність Оксани Марченко. За даними СБУ, на рахунки баз відпочинку, під виглядом договорів оренди, через ланцюжок інших фірм та «Укркапітал» з Росії надходили кошти для фінансування підривної діяльності на території України. У 2021 році, від імені фіктивного директора, товариством «Кетінео-Менеджмент» оформлено договори оренди готельних комплексів «Бескид» та «Ведмежа Діброва», вартістю близько 10 млн грн на рік. 

У цій кримінальній справі суд арештував  майна Оксани Марченко на 5,6 мільярда гривень: 3 маєтки, 27 квартир, 2 бази відпочинку, нерухомість в Ужгороді, Львові, Броварах, на Івано-Франківщині та Миколаївщині; землю, яхти, літаки та авто. Однак з-поміж цих активів до агенції АРМА потрапили лише база «Бескид» та 1 яхта.

У другому кримінальному провадженні СБУ йдеться про те, що, Марченко регулярно переводила на рахунки Росгвардії та МВД РФ мільйонні суми начебто за охорону свого маєтку у Криму. За весь час дружина олігарха здійснила платежів більше, ніж на 50 мільйонів гривень. Для реалізації цієї схеми Оксана Марченко через свою компанію «Спорт-тур» підписала відповідні охоронні угоди із структурами Росгвардії  та рос МВД. За даними слідства, ці договори після початку повномасштабного вторгнення не були розірвані і Марченко продовжувала фінансувати російський бюджет. У рамках цієї справи Оксані Марченко теж повідомлено про підозру.