logo
Новини,

Громада Чернігівщини просить виділити 16,5 млн грн з проєкту United24 на відновлення місцевих лікарень

Новобасанська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області звернулася до Міністерства охорони здоров’я з проханням включити 2 лікарні до переліку об’єктів, що будуть відновлюватися від наслідків війни в рамках ініціативи United24. Йдеться про Новобасанську та Новобиківську сільські лікарні, які потребують 16,5 млн грн на відбудову.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на лист Новобасанської сільської ради Чернігівської області до Міністерства охорони здоров’я. 

У листі зазначається, що внаслідок бойових дій було пошкоджено 398 житлових будинків, 69 з яких повністю зруйновано. Також  було завдано руйнувань і об’єктам соціальної інфраструктури, зокрема пошкоджені Новобасанська та Новобиківська сільські лікарські амбулаторії. Техніка та медичне обладнання з цих лікарень були викрадені.

Відтак, Новобасанська сільська рада Ніжинського району звернулася до МОЗ із проханням виділити 16,5 млн грн з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’яу рамках проєкту United24  на такі потреби:

  • Капітальний ремонт Новобасанської сільської лікарської амбулаторії, що пошкоджена внаслідок бойових дій – 6,6 млн грн;
  • Капітальний ремонт Новобиківської сільської лікарської амбулаторії, що пошкоджена внаслідок бойових дій – 8 млн грн;
  • Закупівля медичного обладнання для Новобасанської сільської лікарської амбулаторії – 900 тис грн;
  • Закупівля медичного обладнання для Новобиківської сільської лікарської амбулаторії – 900 тис грн;
  • Забезпечення Новобасанської сільської лікарської амбулаторії комп’ютерною технікою – 70 тис грн;
  • Забезпечення Новобиківської сільської лікарської амбулаторії комп’ютерною технікою – 70 тис грн.

Населені пункти Новобасанської територіальної громади Ніжинського району перебували під російською окупацією в період з 27 лютого – 31 березня 2022 року. 

Водночас станом на середину листопада розгляд вказаного питання Комісією з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я не проводився. Комісія здійснює розподіл коштів гуманітарної допомоги на медицину в рамках проєкту  United24 згідно з Порядком використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я, затвердженим постановою Кабміну.

Експертна організація StateWatch закликає владу зробити всю інформацію про витрати на відбудову країни публічною та підзвітною. 

Раніше StateWatch повідомляла, що Державне підприємство “Медичні закупівлі України” витратило 220 млн грн на товари медичного призначення за рахунок коштів, отриманих Україною у якості гуманітарної допомоги в рамках проєкту United24. 

Аналітика підготовлена StateWatch за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Підзвітна відбудова системи охорони здоровʼя України”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.