logo
Новини,

Хірургічне відділення Чернігівської обласної лікарні потребує 10 млн грн проєкту United24 на капітальний ремонт ушкоджень внаслідок війни

Комунальне некомерційне підприємство “Чернігівська обласна лікарня” Чернігівської обласної ради потребує 10 млн грн для реалізації проєкту з капітального ремонту будівлі хірургічного корпусу, яка зазнала ушкоджень внаслідок бойових дій. З метою отримання фінансування адміністрація закладу звернулась до Комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я, утвореної Міністерством охорони здоров’я. Йдеться про фінансування за рахунок коштів проєкту United24. 

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на лист КНП “Чернігівська обласна лікарня” ЧОР до Комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я, утвореної Міністерством охорони здоров’я.

У листі адміністрація лікарні зазначає, що хірургічний корпус Чернігівської обласної лікарні внаслідок бойових дій в лютому-березні 2022 року зазнав серйозних руйнувань, що унеможливлювало функціонування відділення щелепно-лицьової хірургії та хірургічної стоматології, яке розміщене в цьому приміщенні.

Станом на 23.11.2022 року по цьому об’єкту було проведено поточний ремонт будівлі: замінено та відремонтовано пошкоджені віконні блоки та двері, дах/покрівля, інженерні комунікації та інше. На замовлення лікарні виготовлено проєктно-кошторисну документацію “Капітальний ремонт будівлі хірургічного корпусу КНП “Чернігівська обласна лікарня” ЧОР в м. Чернігів, вул. Волковича, 25 (відділення щелепно-лицьової хірургії та хірургічної стоматології)” та проведено експертизу кошторисної частини проєкту.

Відповідно до проєкту, загальна кошторисна вартість відновлювальних робіт  складає 10 млн грн, що будуть розподілені на:

  • будівельні роботи – 4,4 млн грн;
  • устаткування, меблі, інвентар – 3,6 млн грн;
  • інші витрати – 2 млн грн.

Зі слів адміністрації закладу, реалізація проєкту дозволить використовувати новітнє обладнання та технології для діагностики та лікування населення, що забезпечить надання сучасної високоякісної, спеціалізованої і кваліфікаційної допомоги хворим з патологією щелепно-лицевої ділянки, а також дасть змогу впровадити малоінвазивні оперативні втручання, що призведе до зменшення строків післяопераційної реабілітації та скорочення перебування хворого у стаціонарі.

Також керівництво закладу наголошує на необхідності негайної реалізації проєкту (перше півріччя 2023 року), аргументуючи це важливістю і унікальністю діяльності відділення щелепно-лицьової хірургії та хірургічної стоматології. 

Водночас станом на середину грудня розгляд вказаного питання Комісією з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я не проводився.  

Комісія здійснює розподіл коштів гуманітарної допомоги на медицину, що надходять у рамках проєкту United24, згідно з Порядком використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я, затвердженим постановою Кабміну. 

Експертна організація StateWatch закликає владу зробити всю інформацію про витрати на відбудову країни публічною та підзвітною.

Нагадаємо, раніше StateWatch повідомляла про те, що комунальне некомерційне підприємство “Чернігівська обласна лікарня” Чернігівської обласної ради потребує 450 млн грн для реалізації проєкту з реконструкції свого відокремленого структурного підрозділу, який зазнав ушкоджень внаслідок бойових дій. З метою отримання фінансування адміністрація закладу звернулась до Комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я, утвореної Міністерством охорони здоров’я. Йдеться про фінансування за рахунок коштів проєкту United24.