logo

Коли правоохоронці перестануть “кошмарити” бізнес?

Вже декілька років від влади лунають обіцянки позбавити правоохоронні органи можливості тиснути на бізнес, шляхом створення окремого незалежного органу з розслідування фінансових та економічних злочинів. Однак чомусь на практиці ми цього не бачимо.

Є секретом Полішинеля, що вітчизняний бізнес постійно потерпає від тиску з боку правоохоронців різного штибу. Йдеться не тільки про співробітників Служби безпеки України, які замість боротьби з тероризмом і зайняття контррозвідкою намагаються нав’язати свій порядок денний підприємцям. Висота польоту “правоохоронної пташки”, яка не проти запхати свого корумпованого дзьоба в кишеню мало не кожного бізнесмена, вражає. І не треба бути видатним орнітологом, щоб визначити ключових опонентів комерсантів. Серед них – підрозділи Національної поліції, які не зменшили своїх спроможностей навіть після ліквідації департаменту захисту економіки у вересні 2019 року, згадані есбеушники, податкова міліція.

Останні взагалі діють поза межами правового поля. Іншими словами, діяльність підрозділів податкової міліції за факту має бути заборонено, бо для їхньої роботи потрібні відповідні законодавчі акти, які повноцінно регулюють сферу їх діяльності. Але наразі такого немає, точніше, структурного правового статусу вони, після часткової ліквідації, так і не набули. Загалом замість податкової міліції та різних структурних підрозділів у Нацполіції та СБУ потрібно створити новий орган правопорядку, що розслідував би фінансові злочини. Нагадаю, одним із перших ліквідувати податкову міліцію запропонував ще 2009-го тоді народний депутат Анатолій Гриценко, назвавши її абсолютно непотрібним каральним органом, що за кошти платників податків лише “кошмарить” бізнес, порушуючи щороку по 4–5 тисяч кримінальних справ. З них до обвинувальних вироків доходять менш як десять кейсів, а на решті (а їх тисячі) – одні відкупаються, інші збагачуються.

Коли правоохоронці перестануть “кошмарити” бізнес, читайте у повному тексті статті Олександра Лємєнова на “Дзеркалі Тижня”.