logo
Новини,

Краматорська дитяча лікарня потребує 1,3 млн грн для створення альтернативного джерела електроенергії

Адміністрація комунального некомерційного підприємства “Дитяче територіальне медичне об’єднання” Краматорської міської ради, яке розташовано у м. Краматорськ Донецької області України, потребує 1,3 млн грн для забезпечення дитячого стаціонару електроенергією в умовах аварійних та віялових відключень у країні. Кошти заплановано отримати з рахунку United24.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на пояснювальну записку КНП “Дитяче територіальне медичне об’єднання” КМР до Комісії з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

У листі йдеться про те, що станом на кінець жовтня КНП “ДТМО” КМР залишалося єдиним працюючим закладом охорони здоров’я, що надає медичні послуги для дітей на неокупованій частині Донецької області. Однак адміністрація закладу вказує на те, що заклад не має альтернативних джерел живлення електричною енергією, а тому потребує 1,3 млн грн для забезпечення функціонування дитячого стаціонару КНП “ДТМО” КМР у разі аварійних або віялових відключень електроенергії. 

“Враховуючи, що війська РФ ракетними обстрілами цілеспрямовано руйнують енергетичну інфраструктуру України, наш заклад вже мав відключення від постачання електричної енергії та може в подальшому тривалий час у зимовий період року залишитися без електричної енергії”.

Водночас у листі зазначається, що у квітні 2022 року КНП “ДТМО” КМР отримало від благодійної організації “Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) ГмбХ” дизель-генератор фірми DALGAKIRAN. Однак згідно з розробленою проектно-кошторисною документацією вартість реконструкції енергосистеми та розміщення дизель-генератора на території лікарні складатиме 1,3 млн грн, які адміністрація закладу просить виділити з проєкту United24.

Станом на початок грудня розгляд вказаного питання Комісією з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я не проводився.  

Комісія здійснює розподіл коштів гуманітарної допомоги на медицину, що надходять у рамках проєкту United24, згідно з Порядком використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я, затвердженим постановою Кабміну.

Експертна організація StateWatch закликає владу зробити всю інформацію про витрати на відбудову країни публічною та підзвітною.

Нагадаємо, раніше StateWatch повідомляла про те, що комунальне некомерційне підприємство “Міський пологовий будинок №1” Харківської міської ради звернулося до Міністерства охорони здоров’я з проханням виділити 2,1 млн грн  коштів проєкту United24 для поточного ремонту будівлі стаціонару, що зазнав ушкоджень внаслідок бойових дій.