logo

Міжнародні партнери допомагають із медичним забезпеченням Україні в умовах війни: моніторинг гуманітарної допомоги

В умовах активних військових дій медична система вимагає додаткової міжнародної підтримки. Доконаний факт, що ворог умисно бомбардує медичні заклади на територіях, до яких підступає, з метою викликати гуманітарну катастрофу. За словами Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, станом на кінець травня, більш як 500 медичних закладів зруйновані повністю або пошкоджені. Аналітики StateWatch проаналізували й узагальнили обсяги медичної гуманітарної допомоги, яку отримала Україна від початку війни.  

Працівник переміщає коробки з гуманітарною допомогою для України, Міст-Америка, склад у Нью-Джерсі, США. 8 Березня, 2022. REUTERS/Eduardo Munoz/File Photo

Лідерами в постачанні медичної гуманітарної допомоги, як і в ситуації військової підтримки, є США, Великобританія та країни ЄС. Американський уряд з перших діб постачає гуманітарну та військову допомогу, а у квітні прибув вантаж з медичним обладнанням загальною вагою близько 150 тонн. Медична підтримка передбачена і програмою “Land Lease”, $54 млн виділено для забезпечення медичного обслуговування для українських біженців. 

Великобританія з 24 лютого поставила понад 11 млн одиниць медичних виробів. Додатковою підтримкою стала передача 22 “карет” швидкої допомоги, в перспективі отримання ще 60 автомобілів від Сполученого Королівства. Поповнення автопарку “швидких” також забезпечили Франція (16 авто) та Ізраїль (4 броньованих медичних автомобілі), що були частиною гуманітарної підтримки від цих держав. Більшість країн ЄС медичну підтримку вкладають у склад військового та гуманітарного забезпечення України. Серед представників ЄС варто відзначити Польщу, Швецію та Балтійські країни, які з перших діб війни займаються забезпечення України. До цього переліку варто додати Канаду, що тільки підтвердила  свою абсолютну підтримку України у медичних потребах під час війни.

Фото карет швидкої допомоги наданих Великою Британією, сайт Тернопільської міської ради

Долучились до забезпечення України медичними виробами й країни Азії. Окрім Ізраїля гуманітарну підтримку надали Китай, ОАЕ, Індія та Азербайджан. Також Тайвань надіслав близько $5 млн для функціонування українських госпіталів.

“За три місяці війни Україна отримала 7 млрд грн допомоги, яка була частиною гуманітарних та військових донатів від країн Європи, Північної Америки, Близького Сходу та Азії”, – повідомляє заступниця Міністра охорони здоров’я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Марія Карчевич.

З метою організації гуманітарної допомоги через агентства Організації Об’єднаних Націй на допомогу Україні було зібрано 800 млн доларів США від держав та 1 млрд доларів США приватних внесків, частина коштів передбачена на медичну галузь. ВООЗ за 3 місяці відправила понад 316 тонн допомоги Україні. ЮНІСЕФ поповнила кількість авто швидкої допомоги, передала додаткових 15 автомобілів та понад 1200 тонн ліків. 

Окрім міжнародної допомоги від країн та організацій медична система України отримала 26,5 млн грн від глобальної ініціативи United24, яка функціонує лише 4 тижні. Загальна вага медичної гуманітарної допомоги, що було передано Україні перевищує 6 000 тонн. Подальша підтримка медичної системи України міжнародною спільнотою є важливою частиною боротьби з окупаційними військами та підтримки українського опору.