logo
Новини,

На боротьбу з COVID-19 у школах Вінниці цьогоріч виділили в 5 разів менше коштів ніж у минулому році

У 2021 році для забезпечення освітнього процесу у закладах загальної середньої освіти Вінницької міської територіальної громади з місцевого бюджету виділили 3,8 млн грн для придбання дезінфікуючих засобів, рідкого мила, медичних масок та паперових рушників.

Про це йдеться у відповідях Вінницької міської ради на запити експертної організації StateWatch.

Кошти виділені за рахунок залишку освітньої субвенції з державного бюджету, що утворився станом на 1 січня 2021 року.

Натомість загальна сума витрачених на забезпечення школярів Вінницької міської територіальної громади засобами індивідуального захисту у 2020 році становила 21,7 млн грн:

  • 13,1 млн грн було використано за рахунок коштів бюджету Вінницької міської територіальної громади.
  • 2,9 млн грн – за рахунок залишку освітньої субвенції з державного бюджету.
  • 5,7 млн грн – за рахунок субвенції з місцевого бюджету на забезпечення “Нової української школи”.

На ці кошти придбали дезінфікуючі засоби, рідке мило, безконтактні термометри, медичні маски, паперові рушники, дезінфікуючі килимки та бактерицидні лампи.

У відповіді Вінницької міської ради також йдеться про те, що у місті нараховується 51 заклад загальної середньої освіти, в якому вчаться  45 520 учнів та працюють 3 229 педагогічних працівників.

Водночас у вересні 2020 року Міністерство освіти і науки для обґрунтування необхідності виділення коштів з Фонду боротьби з COVID-19 надавало розрахунки про кількість коштів, необхідних для забезпечення шкіл медичними масками та дезінфікуючими засобами різних видів.

За даними МОН на 1 учасника освітнього процесу необхідно 3 маски на 1 навчальний день, 0,5 л дезінфікуючого засобу для рук і шкіри на аудиторію на тиждень, 0,18 л дезінфікуючого засобу для поверхонь аудиторії та 1,08 л засобу на школу (коридори, вестибюлі) щодня.