Оборонно-промисловий комплекс здатен забезпечити основні потреби Збройних сил України та складових сектору безпеки й оборони. Такі результати першого огляду ОПК озвучила заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді на круглому столі “Аналіз реформування оборонно-промислового комплексу та державного оборонного замовлення”.
Генеральний директор концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв розповів присутнім, що перший аудит консолідованої фінансової звітності за 2018-2019 роки практично завершений. Його результати стануть відомі громадськості в січні 2021 року. Також гендиректор підтвердив, що процес реформи корпоративного управління концерну вже стартував.
Роман Костенко, секретар Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, підняв важливе питання – ризики зриву оборонного замовлення наступного року. Зокрема депутат підтвердив, що перед парламентом постала нагальна потреба перенести введення в дію Закону “Про оборонні закупівлі” з 01 січня 2021 року на більш пізній термін.
До 1 січня повинні були бути зроблені нормативно-правові акти на виконання Закону. Але на сьогодні ми маємо повний провал. Це питання і до Мінстратегпрому, і до Міноборони, чому вони не були зроблені? І зараз ми на Комітеті прийняли рішення… Комітет підтримав те, щоб на півроку відтермінувати закон, – повідомив Костенко.
Натомість представники Міноборони відповіли, що їх відомство підготувало всі необхідні документи. Але досі триває процес погодження в Кабінеті Міністрів України.
Очільник прес-служби Мінстратегпрому Антон Міхненко зазначив, що його відомство також підготувало проекти всіх необхідних нормативно-правових актів і передало на розгляд уряду.
Крім цього, Міхненко зауважив, що нове міністерство укомплектовано персоналом і виконує покладені на нього обов’язки.
Детальні коментарі органів влади, а також очільниці Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО) Олени Трегуб щодо відповідності корпоративної реформи “Укроборонпром” стандартам ОЕСР та експерта із закупівель Артура Переверзєва щодо проблем імплементації Закону про оборонні закупівлі дивіться у повній відеотрансляції заходу:
Також всім присутнім були озвучені ключові рекомендації StateWatch щодо реалізації реформи ОПК в 2021 році.
Круглий стіл організовано StateWatch у партнерстві Женевського центру демократичного контролю за збройними силами (DCAF) та Інститутом Горшеніна за підтримки Інтернет-порталу LB.ua.