logo
Новини,

Огляд ОПК проведений. Аудит “Укроборонпрому” буде представлений в січні. Оборонні закупівлі відкладаються на півроку – підсумки круглого столу

Експерти StateWatch презентували та обговорили з представниками влади результати моніторингу виконання рішення РНБО “Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення”.

Оборонно-промисловий комплекс здатен забезпечити основні потреби Збройних сил України та складових сектору безпеки й оборони. Такі результати першого огляду ОПК озвучила заступниця Міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Світлана Панаіотіді на круглому столі “Аналіз реформування оборонно-промислового комплексу та державного оборонного замовлення”.

Світлана Панаіотіді, заступниця міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Генеральний директор концерну “Укроборонпром” Юрій Гусєв розповів присутнім, що  перший аудит консолідованої фінансової звітності за 2018-2019 роки практично завершений. Його результати стануть відомі громадськості в січні 2021 року. Також гендиректор підтвердив, що процес реформи корпоративного управління концерну вже стартував. 

Юрій Гусєв, генеральний директор  ДК “Укроборонпром”.

Роман Костенко, секретар Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки, підняв важливе питання  – ризики зриву оборонного замовлення наступного року. Зокрема депутат підтвердив, що перед парламентом постала нагальна потреба перенести введення в дію Закону “Про оборонні закупівлі” з 01 січня 2021 року на більш пізній термін.

Роман Костенко, секретар Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки

До 1 січня повинні були бути зроблені нормативно-правові акти на виконання Закону. Але на сьогодні ми маємо повний провал. Це питання і до Мінстратегпрому, і до Міноборони, чому вони не були зроблені? І зараз ми на Комітеті прийняли рішення… Комітет підтримав те, щоб на півроку відтермінувати закон, – повідомив Костенко.

Натомість представники Міноборони відповіли, що їх відомство підготувало всі необхідні документи. Але досі триває процес погодження в Кабінеті Міністрів України.

Очільник прес-служби Мінстратегпрому Антон Міхненко  зазначив, що його відомство також підготувало проекти всіх необхідних нормативно-правових актів і передало на розгляд уряду.

Крім цього, Міхненко зауважив, що нове міністерство укомплектовано персоналом і виконує покладені на нього обов’язки.

Детальні коментарі органів влади, а також очільниці Незалежного антикорупційного комітету з питань оборони (НАКО) Олени Трегуб щодо відповідності корпоративної реформи “Укроборонпром” стандартам ОЕСР та експерта із закупівель Артура Переверзєва щодо проблем імплементації Закону про оборонні закупівлі дивіться у повній відеотрансляції заходу:

Круглий стіл “Аналіз реформування оборонно-промислового комплексу та державного оборонного замовлення – круглий стіл”

Також всім присутнім були озвучені ключові рекомендації StateWatch щодо реалізації реформи ОПК в 2021 році.

Верховна Рада України

 1. Прийняти законопроект № 3822 “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності” 
 2. Прийняти законопроект № 3558 “Про внесення змін до статті 287 Митного кодексу України (щодо спрощення ввезення складових для продукції оборонного призначення)”

Кабінет Міністрів України

 1. Переглянути строки виконання Плану організації виконання Указу Президента від 15 березня 2019 року № 79 Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 6 березня 2019 року “Про реформування оборонно-промислового комплексу та підвищення рівня прозорості виконання державного оборонного замовлення”
 2. Замінити Мінекономіки на Мінстратегпром в завданнях Плану організації виконання Указу Президента № 79  
 3. Забезпечити вчасне виконання завдань Плану організації виконання Указу Президента № 79  відповідно до оновлених строків

Мінстратегпром

 1. Вжити заходів щодо залучення представників держав-партнерів до роботи Наглядової ради ДК “Укроборонпром”
 2. Підготувати та оприлюднити власні пропозиції до законопроекту № 3822  “Про особливості реформування підприємств оборонно-промислового комплексу державної форми власності”
 3. Завершити підготовку нормативно-правових актів необхідних для реалізації Закону “Про оборонні закупівлі”

ДК “Укроборонпром”

 1. Оприлюднити результати фінансового аудиту
 2. Вжити заходів щодо залучення представників держав-партнерів до роботи Наглядової ради ДК “Укроборонпром”

Міноборони

 1. Завершити підготовку нормативно-правових актів необхідних для реалізації Закону “Про оборонні закупівлі”

Аналіз реформування оборонно-промислового комплексу та державного оборонного замовлення

Завантажити PDF

Круглий стіл організовано StateWatch у партнерстві Женевського центру демократичного контролю за збройними силами (DCAF) та Інститутом Горшеніна за підтримки Інтернет-порталу LB.ua.