logo

Парламент розгляне кандидатуру Олега Уруського на посаду міністра стратегічних галузей промисловості

Кандидат на посаду міністра стратегічних галузей промисловості Олег Уруський – старий бюрократ, пов’язаний з російським бізнесом.

Нехай нікого не вводить в оману назва Міністерства. Ключова мета нового відомства взяти під контроль дохідні підприємства Укроборонпрому та Держкосмосу.

Розмови про те, що нове міністерство створюється з метою порятунку вітчизняної галузі ОПК є лише розмовами, а не намірами, через дві обставини:

  1. На сьогодні ОПУ, КМУ та ВРУ – це одна політична команда. Всі важелі впливу в їх руках. Тому ніхто не може завадити правлячій силі розвивати ОПК в існуючих умовах.
  2. Тому в сфері ОПК склалася ефективна горизонталь Мінекономіки – Укроборонпром – Комітет ВРУ з питань нацбезпеки (випало Міноборони після нещодавньої заміни міністра), які при підтримці міжнародних партнерів з країн НАТО за один рік просунулися у напрямку порятунку галузі набагато більше, ніж попередники за останні три роки.

Але ефективна горизонталь – це ще й запобіжник від корупції на держоборонзамовленні та експортних контрактах.

І саме цей запобіжник може бути зламаний, якщо парламент запустить нове Міністерство ОПК, власне як і сама горизонталь.

Більше про боротьбу за крісло очільника нового міністерства читайте у статті голови StateWatch Гліба Канєвського – “Новий міністр ОПК: кулуарні процедури та невідомі програми”.