logo

“Перший київський машинобудівний завод” занепав через недбале державне управління

Перебуваючи роками під урядовим управлінням, занепав український флагман машинобудування – “Перший київський машинобудівний завод”, відомий також під старою назвою “Більшовик”.

На фото – один з найстаріших столичних заводів “Більшовик”, що знаходиться в районі станції метро “Шулявська”. Вигляд зовні та зсередини.

Голова Фонду держмайна Дмитро Сенниченко пішов на хоробрий крок. Продемонстрував суспільству як насправді виглядають деякі заводи, які 30 років перебували під урядовим управлінням і не виставлялися на приватизацію.

Цифри по “Першому київському машинобудівному заводу”:

  • Понад 500 млн грн боргів
  • 80% майна та обладнання знаходяться в аварійному стані
  • Наймолодшому станку на підприємстві 48 років

Колись цей завод був флагманом в машинобудуванні. Тепер, треба визнати, держава Україна не впоралася з управлінням цим об’єктом. Тож хоча б приватизація може його активи повернути до економічного життя.

І щодо колишніх прем’єрів-міністрів.

Чи багато з них визнали свої помилки перед суспільством і чесно заявили: так, це через мої хибні управлінські рішення “Більшовик” посеред Києва перетворився на смітник? Не можливо пригадати таких.

Тим не менш, на телеефірах колишні керівники держави, з піною з рота доводять, що заводи мають залишатися державними. І навіть не намагаються пояснити співвітчизниками, що в державній власності мають залишитися лише компанії, від яких реально залежить життєдіяльність країни. Все інше – уряд просто не може ані проконтролювати, ані захистити від корупції та рейдерства.

До речі, нинішній команді Фонду держмайна ще й доводиться відбивати “Більшовик” в судах від забудовників, які не проти захопити землю під об’єктом без будь-яких компенсацій до бюджету.

Читайте також про держкомпанію з видобутку урану, яка звітує про сотні мільйонів збитків