logo
Новини,

Пошкоджений під час бойових дій Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб потребує 150 млн грн на реконструкцію

Комунальне некомерційне підприємство “Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб” Чернігівської обласної ради звернулось до Міністерства охорони здоров’я України з проханням щодо виділення 150 млн грн з проєкту United24 для реконструкції лікувального корпусу. Приміщення корпусу було пошкоджено внаслідок бойових дій.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на лист-пропозицію Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб до Міністерства охорони здоров’я.

КНП ”Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб” Чернігівської обласної ради – це єдиний спеціалізований  лікувально-профілактичний заклад для надання медичної допомоги хворим на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію у Чернігівській області. 

Відповідно до результатів технічного обстеження, внаслідок бойових дій корпусу лікарні було завдано значних ушкоджень. Так, наприклад, внаслідок прямого влучання боєприпасу в покрівлю будівлі було повністю зруйновано одну плиту покриття між покрівлею та четвертим поверхом, ще одна має значні пошкодження несучої спроможності та підлягає заміні. Також скління віконних рам було знищено на 95% від загальної кількості вікон, 60% металопластикових віконних блоків було пошкоджено вибуховою хвилею тощо. 

Фото Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб із сайту міста Чернігова

Згідно з даними, що містяться у листі, реконструкція лікувального корпусу №2 КНП “Чернігівський обласний медичний центр соціально значущих та небезпечних хвороб” планується із застосуванням енергозберігаючих та інноваційних технологій по комплексній термомодернізації будівлі.

Загальна вартість робіт із реконструкції була оцінена експертами у 150 тис грн, які планується розподілити таким чином: 

  • 118 млн грн – будівельні роботи; 
  • 5 млн грн – устаткування; 
  • 27 тис грн – інші витрати.

Раніше заступник міністра охорони здоров’я Богдан Боруховський повідомив, що відбудова лікарні не планується. “Відновлювати його не будуть, натомість збудують новий сучасний інфекційний центр, що стане частиною Чернігівської обласної лікарні”, – зазначив Богдан Боруховський.

В управлінні охорони здоров’я Чернігівської ОВА уточнили, що будівництво нового інфекційного центру за попередніми оцінками коштуватиме щонайменше 750 млн грн – “на сьогодні здійснити такі видатки фінансові можливості ані обласного бюджету, ані безпосередньо закладу не дозволяють”. Тому проводяться пошуки інвесторів для реалізації цього проєкту. Також були подані документи на фандрейзингову платформу United24 та платформу відновлення України “Fast recovery”.

Нагадаємо, раніше StateWatch повідомляла, що у середині жовтня комунальне некомерційне підприємство “Новгород-Сіверська центральна міська лікарня” Чернігівської області звернулось до Міністерства охорони здоров’я з пропозицією про виділення 11 млн грн коштів проєкту United24 на реконструкцію приміщення лікарні.

Аналітика підготовлена StateWatch за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Підзвітна відбудова системи охорони здоровʼя України”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.