logo
Новини,

Презентація брифу НАКО “Державні підприємства Міноборони: як подолати корупцію і неефективність?”

12 жовтня о 12:30 в Українському кризовому медіа-центрі відбудеться презентація аналітичного брифу колег з НАКО “Державні підприємства Міноборони: як подолати корупцію і неефективність? “

У підпорядкуванні Міністерства оборони України знаходиться 114 підприємств (станом на січень цього року). Переважна більшість з них не бере участі у забезпеченні потреб ані Міноборони, ані Збройних Сил, тоді як їх фінансовий стан погіршується з року в рік. Зокрема, у 2019 році збитки держпідприємств МОУ сягнули 39,7 млн грн.

Відсутність стратегії управління підприємствами, процеси реорганізації та ліквідації, які затягнулися на роки, неефективна кадрова політика Міноборони призводять до накопичення боргів на держпідприємствах та втрати їх ресурсів і активів. Тому сьогодні Міністерству необхідно переглянути власну політику щодо управління підприємствами.

Під час заходу експерти поділяться проблематикою, виявленою у функціонуванні державних підприємств МОУ, та нададуть рекомендації, як змінювати застарілу систему управління підприємствами МОУ. 

Питання до обговорення

  • Ключові корупційні ризики у функціонуванні державних підприємств Міністерства оборони.
  • Кроки, необхідні для мінімізації цих ризиків.
  • Роль Уряду та Парламенту у процесі реформування державних підприємств МОУ, зокрема, Комітету ВРУ з нацбезпеки та Міністерства оборони.

Спікери:

  • Гліб Канєвський, голова експертної організації StateWatch.
  • Дмитро Яблоновський, експерт у сфері політики державної власності.
  • Ігор Копитін, Голова підкомітету з питань оборонної промисловості і технічної модернізації Комітету ВРУ з нацбезпеки, оборони та розвідки (TBC).
  • представник Міністерства оборони.

Трансляцію заходу можна переглянути онлайн на майданчиках УКМЦ, сторінках у Facebook НАКО, StateWatch, проект “Марлін”.