logo

Продаж Мотор Січі китайцям загрожує економічному суверенітету України

Україна може втратити економічний суверенітет через скандальний продаж стратегічного підприємства “Мотор Січ” китайським компаніям.

У 2017 році Служба безпеки України розпочала розслідування можливої підготовки диверсії та державну зраду на “Мотор Січі”. Однак за 3 роки досі немає результатів. Це розв’язало руки В’ячеславу Богуслаєву для можливості далі просувати питання продажу підприємства китайцям.

У 2018 році на акції “Мотор Січі” був накладений арешт, який триває і досі. У березні цього року адвокати китайської компанії намагалися скасувати арешт акцій, але Шевченківський райсуд м. Києва відмовив.

Рік 2019, Антимонопольний комітет України розпочав справу про концентрацію китайським інвестором пакету акцій “Мотор Січ”. Потім закрив справу. Потім розпочав ще одну. Результатів так само немає, як і у випадку розслідування СБУ. Це розв’язало руки китайській стороні.

2020 рік, Ярославський, олігарх, якому Офіс Президента довірив неформальний протекторат над Харківською областю під час організації боротьби з COVID-19, відверто переступає через національну безпеку України (не безпеку ОПУ, а – країни), і розігрує карту незалежного інвестора в міжнародних судах для підтримки китайського інвестора.

З однієї сторони в ОПУ немає політичної волі задіяти АМКУ та СБУ для розв’язання китайської проблеми “Мотор Січі”, бо боїться втратити торгові відносини з Пекіном. З іншої сторони Москва через Китай може отримати доступ до українських технологій двигунобудування, необхідних для обслуговування вертолітного парку Міноборони РФ. Вашингтону такий геополітичний трюк точно не подобається.

А, якщо Київ до всього програє міжнародний спір – отримає ще одну бюджетну діру у розмірі 3,5 млрд грн.

Висновки з цієї історії? Якщо українське суспільство не зможе примусити власних політиків побудувати систему ефективного держуправління з незалежними та сильними АМКУ, СБУ, судами і т д, після втрати економічного суверенітету під сокиру потрапить політична незалежність.