logo
Новини,

Прозора приватизація держмайна дозволить залучити інвестиції в економіку України – підсумки круглого столу

Нетипові для функцій уряду підприємства мають бути приватизовані за прозорими процедурами. Це дозволить залучити інвестиції в економіку України.

30 червня в ІА “Укрінформ” відбувся круглий стіл про стимулювання процесу залучення інвестицій в економіку України завдяки прозорій приватизації непрофільних державних активів.

Круглий стіл ” “Велика інвентаризація країни”. Про пришвидшення темпів приватизації”

За інформацією експертної організація StateWatch, лише у 2020 році 7 державних підприємств, які є непритаманними для завдань урядового управління, виявилися непрацюючими.

Сукупність усіх кредиторських заборгованостей цих непрофільних держпідприємств минулого року склала 115,2 млн грн. Сукупність збитків – понад 22 млн грн. Аптеки, готелі, оздоровчі комплекси – це далеко неповний перелік непрофільних активів, якими розпоряджаються урядові установи

заявив Голова StateWatch Гліб Канєвський.

Детальна інформація у презентації

Приватизація – це найкращий спосіб позбавити уряд невластивих функцій і розв’язати проблему неефективного управління непрофільними активами

додав Канєвський.

За словами заступника голови ФДМУ, міністерства і відомства управляють 365 відпочинковими комплексами, пансіонатами і туристичними базами. Загальна площа непрофільних державних активів у сфері рекреації становить понад 600 тис. м².

Державні об’єкти рекреації розташовані як на узбережжі Чорного та Азовського морів, так і в інших туристичних локаціях. Вони дуже різні по зірковості, назві та інтер’єрах, але, зазвичай, їх поєднує збитковість, занедбаність і відсутній якісного сервісу обслуговування

заявив заступник Голови Фонду держмайна, Костянтин Кошеленко.

Фонд державного майна України проводить комплексну роботу для залучення сталих інвестицій в українську економіку через прозору приватизацію. Для цього Фонд державного майна здійснює інвентаризаційні заходи з виявлення та ініціювання передачі на приватизацію тих непрофільних об’єктів державної власності, які тривалий час не використовуються або ж використовуються не за цільовим призначенням, та щодо яких державні органи не забезпечують виконання покладених на них державою функцій.