logo
Новини,

Що відбувається з оборонними закупівлями? – круглий стіл

24 червня 2021 року в 11:00 в ІА “Укрінформ” відбудеться круглий стіл на тему “Що відбувається з оборонними закупівлями?”

Сьогодні для українського суспільства запровадження прозорих та конкурентних процедур оборонних закупівель є одним із ключових питань на порядку денному. Адже це допоможе мінімізувати корупційні ризики під час бюджетних витрат на зміцнення Збройних Сил України  та інших військових формувань, які стоять на захисті Вітчизни.

Нещодавно громадськість оприлюднила інформацію про те, як кілька стратегічних підприємств залишилися без фінансування військових проектів в рамках оборонного замовлення Міністерства оборони України. Зокрема, під загрозою виробництво бойових ракет “Вільха-М” та переоснащення бронетехніки сучасними засобами зв’язку. При цьому, уряд не звітує про реальний хід реалізації подібних військових проектів в рамках державного оборонного замовлення, а відкриті оборонні закупівлі досі не були запроваджені. Зокрема відсутній Реєстр виконавців оборонних контрактів, без якого військові відомства фактично укладають контракти поза законом. 

Під час заходу експерти представлять аналітику про проблеми імплементації Закону про оборонних закупівель та типові порушення під час виконання державних контрактів в сфері оборони, а також запропонують представникам влади можливі варіанти рішення цих проблем. В обговоренні візьмуть участь відомі волонтери та виробники озброєння, які розкажуть про справжній стан забезпечення української армії.    

Питання до обговорення: 

  1. Запровадження оборонних закупівель. Системні проблеми. 
  2. Розсекречення та прозорість на шляху до НАТО. Стан та перспективи.

Спікери: 

  • Роман Костенко, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки.
  • Андрій Загороднюк, голова Правління Центру оборонних стратегій, Міністр оборони України (​2019–2020).
  • Ігор Фоменко, заступник генерального директора з виробництва ДК “Укроборонпром”.
  • Гліб Канєвський, голова експертної організації StateWatch.
  • Олена Трегуб, виконавчий директор Незалежної антикорупційної комісії – НАКО.  
  • Артур Переверзєв, керівник Проєкту реформи оборонних закупівель за підтримки Міністерства оборони Великої Британії.
  • Дмитро Уманець, голова Наглядової ради Асоціації виробників озброєння та військової техніки України.
  • Тарас Чмут, директор благодійного фонду “Повернись живим”.

Модератор: Сергій Притула, волонтер.

До участі запрошені: представники Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України, Міністерства оборони України, Ради національної безпеки і оборони України, Офісу Президента України, Комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки та ДК “Укроборонпром”. 

Онлайн-трансляція заходу буде відбуватися на YouTube ІА “Укрінформ”, а також на Facebook-сторінках StateWatch, НАКО, Проєкту реформи оборонних закупівель.