logo
Аналітика,

StateWatch опублікувала аналітику закупівель Міноборони протягом 9 місяців 2020 року

Із 559 процедур закупівель Відділу підготовки та проведення закупівель Міноборони, оголошених за 9 місяців 2020 року не відбулись 205 тендерів та було відмінено 33 тендери.

Про це йдеться в аналітиці StateWatch про закупівлі Міноборони, які не відбулися або були відмінені протягом 9 місяців 2020 року.

За 9 місяців 2020 року Відділом підготовки та проведення закупівель за напрямком оперативного, технічного та медичного забезпечення управління проведення закупівель Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів МОУ було оголошено 559 конкурентних процедур закупівлі очікуваною вартістю 15,2 млрд грн, з них 238 (40, 8%) процедур були неуспішні (відмінені або не відбулись через неподання тендерних пропозицій). Такий високий рівень неуспішних процедур є ознакою того, що під час під час планування, формування потреби, розрахунку очікуваної вартості, розробки технічних вимог та проекту договору замовником допущено різного роду недоліки та порушення.

Такий високий рівень неуспішних процедур є ознакою того, що під час під час планування, формування потреби, розрахунку очікуваної вартості, розробки технічних вимог та проекту договору замовником допущено різного роду недоліки та порушення. Проблема значної долі неуспішних закупівель є загальною для державних замовників.

За 9 місяців 2020 року із загальної кількості оголошених конкурентних надпорогових закупівель були неуспішними (скасовані або не відбулись) 43,6% процедур. Оскільки кожна неуспішна процедура закупівлі значно затягує процес забезпечення необхідними замовнику товарами, роботами та послугами, важливим є вжиття заходів, спрямованих на запобігання ризикам та підвищення ефективності закупівельної діяльності.

Досвід замовників, які вживають такі заходи, свідчить про те, що системна робота в цьому напрямі значним чином впливає на успішність конкурентних закупівель. Так, ПАТ “Укрпошта”, яке практикує проведення консультацій з учасниками ринку має значно менший рівень неуспішних процедур. За 9 місяців 2020 року цей показник склав 24,3%. Таким чином, для підвищення рівня ефективності закупівель, важливим є виявлення факторів, які можуть впливати на зменшення кількості неуспішних процедур.