logo
Новини,

Центр охорони здоров’я не вчасно закуповував медобладнання для ув’язнених пацієнтів

Державним аудитом встановлено, що у 2019 році Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби тричі платив наперед і переносив дати поставки рентгенівських систем, біохімічних аналізаторів, приймаючи відповідне рішення в останні дні грудня перед святами. 

Загалом у 2018-2019 роках ЦОЗ оплатив сплатив авансів на 148 млн грн, порушуючи бюджетний кодекс. 

Про це йдеться у звіті Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів на виконання покарань установами і органами державної кримінально-виконавчої служби за період 2018 – перше півріччя 2020.

Для прикладу, відповідно до договору 2019 року ТОВ “Медгарант” був зобов’язаний поставити Центру охорони здоров’я 53 системи рентгенівської діагностики на загальну суму 297 млн грн. Проте додатковими угодами від 27 грудня 2019 року ЦОЗ та компанія зменшила кількість медичного обладнання до 15 систем, а ціну договору до 84 млн грн, виплачуючи ці кошти наперед за бюджетною програмою 2019 року, який вже завершувався. 



Загалом ЦОЗ допущено порушень норм Постанови 117 при здійсненні попередньої оплати у 2018–2019 роках за медичне обладнання та медичні препарати на загальну суму 148 141,55 тис. гривень”, – вважають у Рахунковій палаті. 


За рішенням Міністерства юстиції та постанови Кабінету міністрів попередня оплата товарів, робіт чи послуг здійснюється на строк не більше трьох місяців протягом поточного бюджетного періоду, крім товарів, робіт і послуг, виробництво яких має довготривалий цикл. 

Відповідно до норм пункту 22 частини першої статті 116 Бюджетного кодексу, порушення порядку здійснення попередньої оплати за товари, роботи та послуги за бюджетні кошти є порушенням бюджетного законодавства” – підсумовують аудитори.

Нагадаємо, StateWatch повідомила про проблему із закупівлями ліків від гепатиту С, туберкульозу та ВІЛу для ув’язнених. 

Раніше StateWatch звернули увагу на те, що реформа охорони здоров’я у пенітенціарній системі, яка мала закінчитись у 2020 році, досі продовжується без чітких індикаторів результатів.  

Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби заснований Міністерством юстиції у 2017 році для впровадження реформи пенітенціарної системи у сфері охорони здоров’я. Основні завдання державної установи полягають у вдосконаленні кадрового, фінансового та матеріально-технічного забезпечення системи охорони здоров’я ДКВС, поліпшення умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту, в установах виконання покарань.