logo
Новини,

Центр охорони здоров’я необґрунтовано підвищував премії – аудитори

Наприкінці 2018 та 2019 років оплата праці працівників Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби підвищувалась на 60-70% шляхом перерозподілу коштів, які ЦОЗ не використав протягом року на інші потреби.

Про це йдеться в акті Рахункової палати про результати аудиту ефективності використання коштів на виконання покарань установами і органами державної кримінально-виконавчої служби за період 2018 – перше півріччя 2020.

У грудні 2018 року виплата премій працівникам ЦОЗ підвищилась на 10,7 млн грн, які ЦОЗ не використав протягом року. Щомісячні видатки на оплату праці у вересні-листопаді 2018 року склали 19,4 млн грн, а вже у грудні після підвищення обсягу премій – 31,2 млн грн. Таким чином, середній відсоток преміювання працівників ЦОЗ ДКВС у грудні 2018 року становив 203% посадового окладу при тому, що Мін’юст передбачає преміювання лише у 150% посадового окладу.

Внаслідок відсутності належного розрахунку і економічного обґрунтування їх розміру при визначенні додаткової потреби утвореної Установи і внесення відповідних змін до первинного кошторису на 2018 рік ЦОЗ ДКВС, було завищено, що призвело до невикористання бюджетних асигнувань станом на початок грудня у обсязі 10 715,1 тис. гривень”, – пояснюють аудитори джерело підвищення премій.

Така сама ситуація склалась і в грудні 2019 року, коли Центр охорони здоров’я протягом року не використав 14,7 млн грн. У вересні-листопаді на оплату праці працівників ЦОЗ витрачав у середньому 26,5 млн грн щомісячно, а вже у грудні ця сума склала 37,4 млн грн коштом збільшення обсягів премій. Таким чином, середній відсоток преміювання працівників ЦОЗ ДКВС у грудні 2019 року становив 187% посадового окладу.

Центр охорони здоров’я не використовує усі виділені на його роботу кошти, щоб витратити їх на премії, тоді як третину препаратів для лікування туберкульозу та ВІЛу в ув’язнених забезпечують благодійники.

Раніше StateWatch звернули увагу на те, що реформа охорони здоров’я у пенітенціарній системі, яка мала закінчитись у 2020 році, досі продовжується без чітких індикаторів результатів.

Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби заснований Міністерством юстиції у 2017 році для впровадження реформи пенітенціарної системи у сфері охорони здоров’я. Основні завдання державної установи полягають у вдосконаленні кадрового, фінансового та матеріально-технічного забезпечення системи охорони здоров’я ДКВС, поліпшення умов тримання засуджених та осіб, узятих під варту, в установах виконання покарань.