logo
Новини,

У Вінницькій ОДА не знають скільки коштів було виділено на боротьбу з COVID-19 у школах Вінницької області у 2021 році

Вінницька облдержадміністрація не володіє інформацією про обсяги витрат з обласного бюджету на боротьбу з COVID-19 у школах Вінницької області.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на відповідь Вінницької ОДА.

Зокрема, у департаменті фінансів ОДА зазначили, що “облік планових показників видатків та їх фінансування в розрізі підвідомчих розпорядників коштів нижчого рівня (бюджетних установ) та одержувачів коштів, а також облік закуплених ними предметів і матеріалів за їх призначенням , не відноситься до повноважень Департаменту фінансів облдержадміністрації. Наявне програмне забезпечення (ІПК “Місцевий  бюджет”) не дає можливості аналізувати видатки обласного бюджету у зазначеному розрізі”.

Скільки коштів з обласного бюджету було витрачено на ті ж потреби у 2020 році в Вінницькій ОДА теж не знають.

У свою чергу обласному бюджету Вінницької області у 2020 році було виділено 21,7 млн на забезпечення дезінфікуючими засобами захисту учасників освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти. Кошти були виділені в рамках субвенції з державного бюджету на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти “Нова українська школа”.

Ці кошти були розподілені між обласним бюджетом, а також бюджетами міст обласного значення, об’єднаними територіальними громадами та районними бюджетами, у тому числі кошти були розподілені між: 

  • 345,7 тис грн – школами-інтернатами обласного підпорядкування.
  • 21,4 тис грн – бюджетами міст обласного значення, об’єднаними територіальними громадами та районними бюджетами.

За даними Вінницької ОДА в області функціонують 746 закладів загальної середньої освіти, у яких налічується 166 805 учнів та працюють 16 399 педагогічних працівників. 

Натомість у школах Івано-Франківської області на відповідні потреби у 2020 році було витрачено 23,1 млн грн, у школах Чернівецької області – 24 млн грн, а в школах Одеської області було виділено 36,2 млн грн.