logo
Новини,

Украерорух пояснив мільярд збитків за 2020 рік

Державне підприємство “Украерорух” перерахувало причини збитку на суму 1,04 млрд грн за три квартали 2020 року.

Про це зазначено в офіційному повідомленні держпідприємства.  Зокрема, йдеться про причини, пов’язані з пандемією COVID-19:

  • Зниження інтенсивності польотів.
  • Зменшення кількості літаків у небі.
  • Продовження роботи диспетчерського та інженерного персоналу і засобів навігації.

В “Украерорусі” додали, що для подолання кризи вжили ряд кроків. А саме, були знижені витрати на персонал через введення неповного робочого дня, призупинено всі соціальні програми, тимчасово призупинені програми інвестицій та розвитку підприємства, зменшено операційних витрат.

Також йдеться про те, що “Украерорух” залучив кредит Європейського банку реконструкції та розвитку терміном на 3 роки. В рамках наданої допомоги була завершена інтеграція України до Спільної системи маршрутних зборів Євроконтролю, що, за словами підприємства, дозволить забезпечити фінансову стабільність авіаційної сфери на 2021 рік.

Раніше StateWatch повідомила, що Мінінфраструктури доручило керівнику “Украероруху” розробити дієвий план заходів щодо підвищення операційної ефективності держпідприємства. Нагадаємо, що підприємство було змушено скоротити фінансування більшості проектів капітальних інвестицій через нарахування дебіторської заборгованості з боку приватної авіакомпанії “Міжнародні авіалінії України”, кінцевим бенефіціаром якої є відомий бізнесмен Ігор Коломойський. Станом на вересень 2020 року такий борг складав 387,9 млн грн.

Минулого року Мінінфраструктури просило 500 млн грн з COVID-фонду на підтримку авіації.