logo

Україна витратила 220 млн грн пожертв на медицину

Державне підприємство “Медичні закупівлі України” витратило 220 млн грн на товари медичного призначення за рахунок коштів, отриманих Україною у якості гуманітарної допомоги в рамках проєкту United24. 

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на інформацію ДП “Медзакупівель” щодо витрат з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я станом на вересень.

Всього за час повномасштабного вторгнення підприємство “Медзакупівлі” уклало контрактів на закупівлю товарів медичного призначення за рахунок коштів United24 на суму 435,2 млн грн. Йдеться про рахунок Міністерства охорони здоров’я, відкритий у Національному банку для надходження коштів у національній та іноземній валюті від фізичних та юридичних осіб, резидентів і нерезидентів як благодійної пожертви, гуманітарної допомоги, грантів та дарунків, для задоволення потреб охорони здоров’я.

Зазначені кошти будуть спрямовані на закупівлю медобладнання та допоміжних засобів до них, а також спеціалізований санітарний транспорт та мобільні госпіталі. 

Станом на 13 вересня 2022 року вже було здійснено закупівлі на суму 220 млн грн, серед яких зокрема: 

  • 10 рентгенівських установок С-аркою на суму 26,8 млн грн;
  • 35 апаратів штучної вентиляції легень транспортних на суму 25,6 млн грн; 
  • 5 апаратів штучної вентиляції легень для дітей та новонароджених на суму 5,5 млн грн. 

Низка укладених контрактів в стані виконання. Наприклад, було законтрактовано 78 одиниць спеціалізованого транспорту на загальну суму 193 млн грн. Із них ДП “Медичні закупівлі” поки сплатило близько 57 млн грн, тобто 29% від загальної суми договорів.

Розподіл коштів здійснюється згідно з Порядком використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я, затвердженим постановою Кабміну. 

Раніше StateWatch повідомляла, що після 24 лютого 2022 року Україна отримала 46,5 млн дол міжнародної технічної допомоги на потреби у медичній галузі у рамках  проєкту зі США “Розбудова стійкої системи охорони здоров’я” на суму 45 млн дол та проєкту зі Швейцарією “Реабілітація травм війни в Україні” на суму 1,5 млн дол.

Аналітика підготовлена StateWatch за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Підзвітна відбудова системи охорони здоровʼя України”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.