logo

Укроборонпром та інші держпідприємства не можуть ефективно здавати в оренду нерухомість

У концерні “Укроборонпром” не можуть ефективно здавати нерухомість в оренду, як і тисячі інших державних підприємств по всій Україні. Експерт розповім, чому.

Ще в лютому був ухвалений Закон про оренду державного та комунального майна. Однак порядок, як таку оренду здійснювати через платформу ProzorroSale, досі не затверджений кабміном Шмигаля.

Тобто, з однієї сторони уряд говорить про те, що треба пожвавлювати малий та середній бізнес під час карантину, а з іншої не використовує реальний інструмент такого пожвавлення.

Не секрет, що державні підприємства у більшості випадків неефективно розпоряджаються величезними площами нерухомості, яка дісталися їм у спадок від планової економіки. А для більшості така оренда – це чи не єдина можливість отримати живі гроші і розрахуватися з ними по боргам за податки та зарплати.

У свою чергу приватний бізнес отримує приміщення під кафе, магазини, склади та інше.

Виникає питання: невже з лютого майно не здається в оренду? Здається. Без будь-яких конкурсів пролонгуються старі договори, укладені в попередні роки. Це дозволяє в таких договорах залишати занижену вартість за квадратний метр, а різницю з ринкоовю платити кешем директорам підприємств.

Усіх цих недоліків слід позбутися якнайшвидше.