logo
Новини,

В Енергоатомі пояснили причини 4,8 млрд грн чистих збитків за 2020 рік

Енергоатом пояснив 4,8 млрд грн збитків у 2020 році впливом факторів, що не залежать від нацкомпанії.

Після публікації аналітики StateWatch про мільярдні збитки Енергоатому у 2020 році, Національна атомна компанія дала пояснення власного фінансового звіту.

Чисті збитки за 2020 рік у сумі 4,8 млрд грн в “Енергоатомі” назвали такими, що існують “на папері”. Однак їхню наявність не заперечили.

Натомість в “Енергоатом” пояснили, що “паперові” збитки спричинені факторами, незалежними від компанії. А саме:

  • 22,6 млрд грн – заборгованість перед “Енергоатомом”. З них 11,6 млрд грн – це борг іншого держпідприємства “Енергоринок”. Додатково – борг ДП “Гарантований покупець” у розмірі 6 млрд 528 млн грн та заборгованість НЕК “Укренерго” в сумі 4 млрд 463 млн грн.
  • 6 млрд 601 млн грн – витрати на курсову різницю при обслуговуванні валютних кредитів.
  • 4,7 млрд грн доходу недоотримано через примусове скорочення обсягу товарної продукції “Енергоатома”.
  • 1,2 млрд грн втрати через невідповідність собівартості виробленої АЕС електроенергії тій ціні, за якою “Енергоатом” в рамках покладених на нього урядом публічних спеціальних обов’язків (ПСО) постачає її для населення.

Також в “Енергоатомі” стверджують, що просубсидіювали населення через різницю цін на 40 млрд грн.

Після озвученого переліку проблем, виникає запитання: чому державні інституції – Міністерство енергетики України, НКРЕКП, профільний парламентський комітет не вирішують ці проблеми, зважаючи на концентрацію влади однією партією?

Варто вкотре нагадати, що ані “Енергоатом”, ані Міненергетики не мають повноцінних керівників. Лише “в.о”.

Більш того, немає навіть дієвих процедур обрання доброчесних та фахових кандидатів на посади директорів стратегічних підприємств.

Тому, в більшості випадків високодохідні посади дістаються не найкращим менеджерам, які мають стратегію та план дій, а найлояльнішим, які мають чіткі завдання від патронів.

І на додачу: з повним фінансовим звітом “Енергоатому” за 2020 рік можна ознайомитися тут.