logo

Відкриття конкурсу на участь у онлайн курсі “Як знайти і продати занедбані держкомпанії”!

Експертна організація “StateWatch” розпочинає відбір журналістів та локальних активістів для участі у онлайн курсі “Як знайти і продати занедбані держкомпанії?”. Учасники курсу зможуть пройти навчання від практиків, а також взяти участь у розіграші премії за найкраще розслідування.

Пишете для регіональних медіа, але завжди мріяли про публікацію власного великого розслідування на національному рівні? Намагалися розібратися у державних канцелярських відписках, але складно знайти поміж стосів pdf справжні аргументи? Хочете розпочати писати потужні розслідування про корупцію та державні справи?

В Україні існує понад три тисячі державних компаній, з них тільки 947 – прибуткові. У рамках розслідувань проєкту “Марлін” експертної організації StateWatch ми виявили такі збиткові державні компанії, як “Конярство України” та “Житомирський лікеро-горілчаний завод”. Такі компанії не допомагають державі виконувати свої функції, а тому незрозуміло чому вони перебувають у державній власності. Часто навіть місцеві мешканці не знають про їх існування, та тим більше про їх державну власність.

Експертна організація StateWatch оголошує набір на онлайн курс “Як знайти і продати занедбані держкомпанії?” для журналістів та громадських активістів, які хочуть навчитися писати якісні розслідування на теми: корупція, неефективне державне управління, фінансові плани та звіти державних компаній. Представники Фонду державного майна України та Національного агентства з питань запобігання корупції України  розкажуть про те, як шукати дані та аналізувати інформацію про державні компанії у форматі 4 онлайн-зустрічей. А журналісти проєкту “Марлін” поділяться досвідом як робити резонансні розслідування. 

У кінці навчання ви зможете провести власне розслідування та опублікувати його у регіональних медіа, в яких працюєте. Найкраще розслідування за результатами відбору незалежної комісії отримає грошовий приз. 

Тренери курсу

Гліб Канєвський, голова експертної організації StateWatch 
Роман Стеблівський, аналітик проєкту “Марлін”, StateWatch 
Сергій Деркач, директор Департаменту запобігання та виявлення корупції Національного агентства з питань запобігання корупції
Владислав Данилішин, директор Департаменту приватизації Фонду державного майна України 

Що ви дізнаєтеся на тренінгах?

  • ​​Що таке приватизація, чому вона важлива та який позитив вона несе?
  • Як ініціювати приватизацію у себе в регіоні? 
  • Де шукати інформацію щодо діяльності та фінансових показників державних підприємств?
  • Доступ до публічної інформації про фінансову інформацію державних підприємств.
  • Основи аналізу даних щодо фінансів державних підприємств та їх діяльності.
  • Основи аналізу корупційних ризиків на державних компаній та шляхів їх мінімізації.
  • Основи написання інформаційних матеріалів щодо діяльності державних підприємств.

Дедлайн подачі на участь в конкурсі 28 лютого 2022 року.

Тренінги будуть проводиться у форматі онлайн для всіх відібраних учасників протягом 10-16 березня.
У кінці навчання ви зможете провести власне розслідування на тему приватизації на місцевому рівні. Найкраще розслідування за результатами конкурсу отримає грошовий приз. 

Для додаткових консультацій у підготовці матеріалів розслідування, ви можете долучитися до двох онлайн зустрічей та отримати відповіді на свої запитання із провідними фахівцями з питань управління державними компаніями.

Посилання на аплікаційну анкету для участі у онлайн курсі “Як знайти і продати занедбані держкомпанії?”: https://bit.ly/33PF1Lj.

З додатковими питаннями звертайтеся на електронну адресу statewatch.media@gmail.com.

Просвітницька кампанія StateWatch “За прозору приватизацію” здійснюється  у рамках проєкту Інституту висвітлення війни та миру (IWPR) за підтримки МЗС Королівства Норвегії