logo
Новини,

Як StateWatch розширить діяльність після конференції про відновлення України в Лугано

Минулого тижня відбулася Міжнародна конференція з питань відновлення України в Лугано, що у Швейцарії. Гліб Канєвський, керівник StateWatch, відвідав конференцію та ділиться своїми думками про відбудову, очікувані корупційні ризики та перетворення України на привабливе для західних інвестицій місце. 

Міжнародна конференція з питань відновлення України зібрала понад тисячу осіб, з них пʼятеро керівників держав. Упродовжу двох днів представники України та її партнери працювали над планом відновлення нашої держави. Українські урядовці, намагаючись залучити інвестиції, наголошували на можливостях заробляти в ІТ-секторі та сільському  господарстві. Проте в заявах бракувало чіткого плану дій або сильних аргументів на користь інвестицій у ці галузі в часі війни.

Міжнародна конференція з питань відновлення України (URC 2022) у м. Лугано,
фото із сайту Ukraine Recovery Conference

Після зустрічей і дискусій у Лугано команда StateWatch вирішила розширити роботу

  • Онлайн-портал “Міжнародна підтримка”

Щоб уникнути корупції в розподілі фінансів, наданих міжнародними партнерами, StateWatch почав створення порталу про медичну підтримку. Наші аналітики розпочнуть роботу над тим, щоб уніфікувати та зробити прозорою інформацію про всі кошти, які міжнародні партнери виділили на медичне забезпечення. Ми чекаємо кроків від українського уряду, щоб створити єдиний прозорий спосіб відслідковувати всю допомогу, яку Україна отримала з-за кордону.

  • Продаж державних підприємств західним партнерам

Державні підприємства – українське золото. Саме тому до війни ми працювали над проєктом “Марлін”, адвокували тріаж і продаж держпідприємств. У часі війни Україні складно запропонувати міжнародним партнерам конкретні приклади, куди варто інвестувати. Ми виступаємо за проведення тріажу держпідприємств, створення пропозицій для інвестицій іноземців в українські державні активи.

  • Інституційна сталість антикорупційних органів

У недільному зверненні Володимир Зеленський згадує про потребу обрання нових керівників Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та Національного антикорупційного бюро України. Ми підтримуємо цю ініціативу тому, що саме система антикорупційних органів допоможе уникнути незаконних схем розподілу та використання коштів, виділених Україні на відбудову. 

Після конференції в Лугано StateWatch розширює свою роботу в цих напрямках, щоб наблизити перемогу та підтримати відбудову України!