Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на перелік проєктів міжнародної технічної допомоги, які пройшли державну реєстрацію станом на 12 вересня 2022 року, отриманий від Кабінету Міністрів.
Проєкт “Розбудова стійкої системи охорони здоров’я” діє з початку травня 2022 року та загалом розрахований на 5 років. Проєкт спрямований на зміцнення спроможності Уряду України попереджувати, виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, забезпечити виконання критично важливих функцій громадського здоров’я в кризовий період та захистити здоров’я усіх українців, у тому числі вразливих та маргіналізованих груп населення.
Реципієнтами 45 млрд дол коштів МТД у рамках проєкту зі США стали Державна установа “Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України”, органи місцевого самоврядування, місцеві громади.
Проєкт Швейцарії на суму 1,5 млн дол розпочався у червні 2022 року та розрахований на рік до 31 травня 2023 року.
Діяльність у рамках цього проєкту МТД спрямована на покращення якості та доступності послуг з фізичної реабілітації для громадян України, постраждалих внаслідок війни, шляхом надання реабілітаційного обладнання, підтримки кадрового потенціалу медичних закладів, покращення управління та координації у сфері надання послуг фізичної реабілітації.
Серед реципієнтів проєкту “Реабілітація травм війни в Україні” є Український католицький університет, Львівське територіальне медичне об’єднання “Багатопрофільна клінічна лікарня інтенсивних методів лікування та швидкої медичної допомоги”, Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка, Клінічна лікарня Святого Пантелеймона Сумської міської ради, Чернігівська міська лікарня № 4, “Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни” та Національна служба здоров’я України.
Раніше StateWatch повідомляла, що загалом станом на лютий 2022 року загальна сума міжнародної технічної допомоги Україні на медичні потреби складала 278 млн дол.
Аналітика підготовлена StateWatch за підтримки Міжнародного фонду “Відродження” у межах проекту “Підзвітна відбудова системи охорони здоровʼя України”. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду “Відродження”.