logo

Запуск нового Міністерства стратегічних галузей промисловості може зруйнувати ефективну управлінську горизонталь в ОПК

Ключова загроза, яку несе запуск нового Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості – це руйнування ефективної управлінської горизонталі в ОПК, яка була побудована протягом останнього року.

Кабмін затвердив Постанову про утворення Міністерства з питань стратегічних галузей промисловості України 22 липня 2020 року. Однак чіткого визначення цих самих стратегічних галузей так само, як і планів роботи від призначеного міністра – Олега Уруського, ніхто не озвучив. Єдине, що точно відомо, новий орган опікуватиметься сферою оборонно-промислового комплексу.

Одна із загроз, яку несе новостворене міністерство – це руйнування ефективної управлінської горизонталі в ОПК, побудованої протягом останнього року. Мінекономіки – Укроборонпром – Комітет ВРУ з питань нацбезпеки (випало Міноборони після нещодавньої заміни міністра), які при підтримці міжнародних партнерів з країн НАТО за один рік просунулися у напрямку розвитку галузі набагато більше, ніж попередники за останні три роки.

Просто перелік змін, який ще пару років здавався неймовірним:

  • Конкурсні процедури для оборонних закупівель
  • Демонополізація експорту військових товарів
  • Аудит Укроборонпрому
  • Огляд (глибокий аналіз) ОПК
  • План корпоратизації для ОПК та космічної галузі

Шкода буде, якщо нове Мінстратпром не зможе перехопити естафету і зіпсує перераховані досягнення.

Команда StateWatch буде пильнувати за кожним кроком нового Міністра Олега Уруського, щоб громадськість розуміла, що буде з вітчизняною оборонкою.

Про боротьбу за ресурси ОПК та порівняння концепцій його реформування читайте у статті голови StateWatch Гліба Канєвського “Кабінетна війна за “Укроборонпром” або як нишком перерозподіляють мільярдні потоки”.