logo

StateWatch – неурядова організація, створена у січні 2018 року та покликана утвердити принципи Good Governance в роботі органів влади. Наша діяльність побудована на засадах політичної нейтральності і здійснюється в наступних напрямках: 

  • реформування органів правопорядку;
  • реформування антикорупційних органів;
  • громадський контроль над бюджетними витратами в оборонній галузі;
  • громадський контроль над бюджетними витратами в медичній галузі.

Здобутий досвід і знання ми передаємо молоді, аби залучити їх до дієвого контролю над владою.

Експертна організація StateWatch є учасником чотирьох національних коаліцій та робочих груп щодо просування реформ у згаданих напрямках.

Ми маємо широку партнерську мережу, до якої залучені Центр політико-правових реформ, Transparency International Україна, Антикорупційний штаб, Автомайдан, Центр протидії корупції, Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) та інші. 

Для переможців позачергових парламентських виборів 2019 року StateWatch спільно з колегами розробили Порядок денний встановлення справедливості justiceagenda2019.org.ua/, який, зокрема, передбачає відновлення покарання за незаконне збагачення, проведення реальної судової реформи, перезапуску Державного бюро розслідувань та інше. 

У напрямку боротьби за ефективні витрати в сфері оборони StateWatch стали співзасновниками ініціативної групи “За реформу ОПК”, яка розробила першочергові напрямки реформи для нової влади.

Наші аналітичні продукти ми активно публікуємо для широкого кола читачів в визнаних популярних медіа “Українська правда” та “Дзеркало тижня”.    

Нашими головними грантовими партнерами є Міжнародний фонд “Відродження”, Посольство США та IWPR Ukraine.

КОМАНДА

Гліб Канєвський – голова
Олександр Лємєнов – головний експерт
Олександр Гуменюк – журналіст-розслідувач
Віталій Гаделія – юрист
Анастасія Химичук – молодша аналітикиня