logo
Новини,

8 з 9 керівників оборонного гіганта “Ростех” не перебувають під санкціями ЄС і партнерів

Під санкції Європейського Союзу, Великої Британії та України не потрапили 8 із 9 топ-менеджерів головної російської оборонної корпорації “Ростех”. Натомість США запровадили санкції проти всіх очільників ключових посад “Ростеха” включно з генеральним директором Сєргєєм Чємєзовим. 

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor, які здійснюють моніторинг запроваджених санкцій проти росії.

Під санкціями ЄС, Великобританії та України досі не перебувають: 

Ігор Зав’ялов (заступник генерального директора, член правління)
Владімір Артяков (заступник генерального директора)
Дмітрій Леліков (заступник генерального директора)
Максім Виборних (заступник генерального директора)
Алєксандр Назаров (заступник генерального директора)
Ніколай Волобуєв (керуючий директор)
Олег Євтушенко (виконавчий директор)
Наталья Борисова (головна бухгалтерка, членкиня правління)

Канада, Швейцарія, Австралія, Японія та Нова Зеландія також не запровадили санкції на керівництво російської державної корпорації “Ростех”. 

Водночас США наклали санкції на весь перелік топ-менеджерів корпорації включно з її очільником Сєргєєм Чємєзовим. 

Чємєзов є однією з найбільш впливових фігур рф, а також давнім другом та соратником Владіміра Путіна. Історія взаємин Чємєзова та Путіна розпочалися ще в Німецькій Демократичній Республіці, де російські чиновники працювали разом по лінії КДБ. Чємєзов є членом бюро Вищої ради правлячої партії рф “Єдина Росія”. Останні 15 років очолює “Ростех” з дати його створення – з 2007 року. 

Корпорація “Ростех” є ключовою структурою російського оборонно-промислового комплексу, до якої входять понад 700 компаній і організацій, зокрема АВТОВАЗ, КАМАЗ, “Вертольоти Росії”, “Уралвагонзавод”, “Роселектроніка”, Концерн Калашніков та інші. 

Раніше Trap Aggressor повідомляли, що під санкції Європейського Союзу не потрапили семеро членів Військово-промислової комісії рф, з яких пʼятеро також не перебувають під санкціями США та Великої Британії. Комісія, очільником якої є Владімір Путін, координує діяльність органів виконавчої влади з питань реалізації основ військово-технічної політики рф та основ державної політики в галузі розвитку оборонно-промислового комплексу. Вона займається розвитком оборонно-промислового комплексу, мобілізаційною підготовкою економіки держави, виробництвом озброєння, спецтехніки та формуванням державного оборонного замовлення рф.

Матеріал створений у межах проєкту IWPR за підтримки Європейського Союзу та МЗС Норвегії.