logo
Новини,

АРМА не звітує про управління російськими активами через необхідність “застосування значних інтелектуальних зусиль” – Trap Aggressor

В Агентстві з розшуку і менеджменту активів відмовилися надати інформацію про перелік російських та білоруських активів, які були арештовані після 24 лютого і передані в управління до АРМА, а також про результати управління такими активами, після звернення Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з інформаційних прав.

Про це йдеться у повторній відповіді АРМА на звернення аналітиків Trap Aggressor у звʼязку із відкриттям провадження Омбудсменом через приховування інформації про російські активи.

Після остаточної відмови Агентства оприлюднити інформацію про те, які саме підприємства та майнові комплекси російських і білоруських власників на території України були передані в управління, в Секретаріаті Уповноваженого з прав людини Дмитра Лубінця повідомили, що провадження закрито. 

В АРМА наголошують, що відмовляють у наданні інформації з двох причин.

По-перше, в Агентстві віднесли інформацію про перелік російських та білоруських активів, їхньої вартості та власників до службової інформації у звʼязку з дією воєнного стану та його загрозами. 

По-друге, в АРМА заявляють, що не ведуть окремий облік російських та білоруських арештованих активів, а також не мають інформації про отриману суму від їх реалізації.

«Щодо надання даних у розрізі російських та білоруських активів, а також інформації стосовно загальної суми від їх продажу та розміру надходжень до бюджету, інформуємо, що вказані відомості жодним чином не створюються чи опрацьовуються в процесі виконання АРМА своїх повноважень. Формування ж інформації за запитуваними Вами, критеріями покладає на АРМА додаткове навантаження, зокрема шляхом необхідності застосування значних інтелектуальних зусиль з метою здійснення аналітичної обробки вхідних даних та їх узагальнення», – бідкаються в Агентстві.

Натомість в Trap Aggressor зауважують, що АРМА неодноразово у своїх пресрелізах вказувала саме на російську приналежність отриманих активів. Зокрема, у листопаді АРМА ​​повідомила про відбір управителя для активів ПрАТ “Вінницяпобутхім”, кінцевим бенефіціарним власником якого є російська компанія.

«Однак Агентство не звітує перед суспільством, скільки конкретно коштів отримав бюджет протягом 2022 року від управління російськими активами, і хто саме управляє цими активами. Через це не можливо оцінити ефективність АРМА», – наголошують в Trap Aggressor.

Раніше аналітики повідомляли, що Омбудсмен відкрив на АРМА провадження через приховування інформації про російські активи за зверненням Trap Aggressor.