logo
Новини,

Бізнес російського олігарха Гуцерієва під Києвом знову переписали, щоб уникнути конфіскації – Trap Aggressor

Міхаіл Гуцерієв. Фото: РІА Новості

Новим власником українського бізнесу російського олігарха Міхаіла Гуцерієва став громадянин Туреччини Доган Месут. Сучасні логістичні склади на 80 тисяч квадратних метрів поблизу Києва, які могли бути конфісковані на користь України, перереєстрували на турецького бізнесмена 12 грудня, після виходу розслідування журналістки Trap Aggressor Інни Попович «Шерше ля фам та подяки ТРО. Або як з бізнесу російського олігарха зняли арешт».

Міхаіл Гуцерієв – російський олігарх, головний акціонер компанії “Сафран” до якої входять “РосНефть”, “НК Нефтіса”, “Рускій уголь” і “Моспромстрой”. 19-го жовтня цього року Президент України Володимир Зеленський наклав санкції на олігарха Гуцерієва: йому  заборонили розпоряджатися власними активами на території України на 10 років. 

Йдеться про українську компанію «МЛП-Чайка». 25 серпня 2022 року в рамках кримінального провадження Печерський районний суд наклав арешт на 80 тисяч квадратних метрів логістичних приміщень поблизу Києва, які належать цьому підприємству. У своєму клопотанні прокурор зазначив, що ці компанії фактично до сьогодні підконтрольні громадянину рф Міхаілу Гуцерієву, який через постійну підтримку влади рф, зокрема оборонного та силового блоку нагороджений низкою державних нагород і відзнак російської федерації, серед яких медаль «За отличие в специальных операциях» фсб росії та декілька одиниць нагородної зброї.  Але менше ніж за місяць арешт скасували. 

Склади «МЛП-Чайка». Фото: Trap Aggressor

За даними слідства компанія «МЛП-Чайка» входить до структури російських підприємств «Міжнародне логістичне партнерство». «МЛП» своєю чергою входить до бізнес-групи «Сафмар», що безпосередньо належить Гуцерієву.

Виявилося, що за кілька років до арешту майно було вперше переписане на іншу особу. Правозахисник компанії «МЛП-Чайка» стверджував, що власницею підприємства є громадянка України Вікторія Кущ, яка має численні подяки від ЗСУ, ТРО та Нацполіції, а кошти від діяльності підприємства використовуються для непорушності конституційного ладу, державної влади та меж території України. Арешт накладено необґрунтовано, а розгляд клопотання про арешт відбувся без виклику власника до суду. І такі аргументи адвоката стали достатньою підставою, щоб суддя задовольнив його прохання.

Журналісти Trap Aggressor довели, що Вікторія Кущ, яка була бенефіціаркою компанії «МЛП-Чайка» з 2014-го року проживає в росії і пов’язана з російським олігархом Міхаілом Гуцерієвим. Після виходу розслідування в реєстрі юридичних осіб з’явились зміни. Тепер бенефіціаром компанії зазначений громадянин Туреччини Доган Месут.

Інформація з аналітичного центру «YouСontrol»

На думку розслідувачів Trap Aggressor, такі юридичні зміни  можуть свідчити про наміри олігарха Гуцерієва будь-якими методами уникнути арешту і конфіскації бізнесу в Україні.

Нагадаємо, раніше розслідувачі Trap Aggressor повідомили, що бізнес російського олігарха Гуцерієва під Києвом переписали на українську композиторку, щоб уникнути арештів.