logo
Новини,

Команда аналітичного центру StateWatch розробила інструкцію з моніторингу міжнародних витрат на відбудову системи охорони здоров’я в Україні на прикладі United24

Аналітики StateWatch розробили інструкцію з моніторингу міжнародних витрат на відбудову системи охорони здоров’я в Україні на прикладі United24, щоб громадські активісти, журналісти, експерти та інші зацікавлені особи могли професійно аналізувати міжнародні надходження на медицину. 

Команда StateWatch виявила, що дані про надходження та витрати коштів на медицину у рамках проєкту United24 є несистематизованими. Вони містяться в різних джерелах, а іноді і зовсім відсутні у вільному доступі. Наприклад, інформація про суми надходжень в розрізі дат надходжень коштів та інформація про донорів містяться в різних джерелах. Повні дані про витрати коштів взагалі не публікуються в публічному доступі.  

Тому аналітики StateWatch розробили документ, що містить покрокову інформацію про те, як здійснювати моніторинг надходжень та витрат коштів міжнародної фінансової допомоги на медицину, а також пропозицій щодо розподілу таких коштів.

В інструкції зібрані джерела, де можна знайти інформацію про міжнародну фінансову допомогу на медицину, перелік стейкхолдерів, у яких можна отримати таку інформацію за допомогою запиту на публічну інформацію, а також приклади таких запитів та даних, які можна отримати за їхньою допомогою. 

Аналітики також поділилися універсальною формою запиту на публічну інформацію. 

Інструкція підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Зміст документа є виключною відповідальністю аналітичного центру StateWatch  і не обовʼязково відображає позицію Європейського Союзу.