logo
Новини,

Кошти від націоналізації російських банків до бюджету не надходили

До державного бюджету не надходили кошти від примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів. Зокрема від націоналізації корпоративних прав та фінансових активів в українських дочірніх компаній “Сбербанку” і “Веб.РФ” (“Міжнародного резервного банку” та “Промінвестбанку”), яке відбулося за рішенням РНБО від 11 травня 2022 року. 

Про це йдеться у відповіді Державної казначейської служби України на запит групи аналітиків Trap Aggressor про суму коштів, яка була стягнута до бюджету за результатами націоналізації російських активів протягом травня – листопада 2022 року.  

“Наказом МФУ № 11 (Міністерство фінансів України – ред) передбачено код класифікації доходів бюджету 21085000 “Надходження коштів, пов’язаних з виконанням норм Закону України “Про основні засади примусового вилучення в Україні об’єктів права власності Російської Федерації та її резидентів”. Станом на 10.11.2022 надходження за даним кодом відсутні,” – повідомили у  Казначействі.

У Trap Aggressor наголошують, що конфіскація російського майна під час війни повинна відбуватися проактивно, а кошти від неї оперативно надсилатися на підтримку ЗСУ. Окрім цього, важливо, щоб уряд систематично звітував про вилучене майно росіян та отримані від його продажу чи управління кошти.

Раніше повідомляли, що Міністерство юстиції не володіє інформацією про суму коштів, яка надійшла до державного бюджету внаслідок стягнення активів підсанкційних росіян, які розташовані на території України.

Аналогічно в Агентстві з розшуку і менеджменту активів не мають інформації про те, скільки коштів надійшло до державного бюджету від управління арештованими російськими активами на території України.