Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на лист Добропільської лікарні інтенсивного лікування до Міністерства охорони здоров’я.
У листі зазначається, що Добропільська лікарня інтенсивного лікування – це прифронтова лікарня, розташована за 70 км від лінії оборони. Кількість населення, що обслуговується, складає близько 60 тис осіб.
Наразі в лікарні є гостра потреба у сучасному транспорті для перевезення лежачих хворих. Автомобіль швидкої медичної допомоги, на який лікарня запросила кошти, відноситься до так званих “великих” санітарних автомобілів, призначених для транспортування пацієнтів та моніторингу їх стану на догоспітальному етапі у містах та сільській місцевості’.
Директор лікарні у листі зазначив, що “зараз лікарня у м. Добропілля – це одна з лікарень в Донецькій області, що працює в повному обсязі. Чимало інших лікарень або зруйновані, або припинили свою діяльність через бойові дії”.
Станом на початок листопада розгляд вказаного питання Комісією з питань розподілу коштів для задоволення потреб охорони здоров’я не проводився.
Комісія здійснює розподіл коштів гуманітарної допомоги на медицину, що надходять у рамках проєкту United24, згідно з Порядком використання коштів з рахунка для задоволення потреб охорони здоров’я, затвердженим постановою Кабміну.
Експертна організація StateWatch закликає владу зробити всю інформацію про витрати на відбудову країни публічною та підзвітною.
Раніше StateWatch повідомляла, що Новобасанська сільська рада Ніжинського району Чернігівської області звернулася до Міністерства охорони здоров’я з проханням включити 2 лікарні до переліку об’єктів, що будуть відновлюватися від наслідків війни в рамках ініціативи United24. Йдеться про Новобасанську та Новобиківську сільські лікарні, які потребують 16,5 млн грн на відбудову.