logo
Новини,

Лише 15% коштів фонду боротьби з COVID-19 були виділені на медицину

Зі всіх грошей, що були вже виділені з фонду боротьби з COVID-19, лише 15% пішли на пряму у медичну галузь.

Про це йдеться в аналітичній статті Олександра Гуменюка “Заробили їх разом. Як кошти коронавірусного фонду пішли на потреби відомств”.

Виявилось, що з 19 мільярдів, які вже були виділені з фонду, лише 3.2 мільярди для МОЗ пішли безпосередньо на потреби лабораторних центрів та лікарень. До прикладу, Міністерству соціальної політики виділили близько 10 мільярдів гривень на соціальний захист населення під час обмежувальних заходів карантину, що втричі більше, ніж отримав МОЗ. Не пожалкували коштів і для Міністерства економіки, якому узгодили 2.9 млрд для наповнення фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

У списку міністерств, яким погодили виділення коштів виявилось і Міністерство внутрішніх справ, якому узгодили виділення 2.7 млрд грн. на зарплати поліцейським, прикордонникам та Нацгвардії.

Окрім коштів, що вже були затверджені Кабінетом міністрів, свого часу ще чекають багато інших запитів від різних органів влади, які також претендують на кошти зі спеціального фонду. Цікаво те, що і в цьому списку МОЗ не лідирує по запитуваній сумі.

Найбільше просять у Міністерстві соціальної політики: 15.2 млрд грн. на  виплати пенсій, надбавок та підвищення до пенсій, та покриття дефіциту коштів Пенсійного фонду.Чималу суму запросили і у Міністерстві економіки: 12 млрд грн. для наповнення Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України  Що стосується МОЗ то там просять всього 244 мільйони гривень. Та і ті кошти збираються витратити не на боротьбу з COVID-19, а для виплат на безперервний професійний розвиток лікарів та інтернів.

Що стосується регіонів, то лідером по запитуваній сумі стала Полтавська ОДА, яка попросила в уряду одразу 686 мільйонів гривень. На другому місці Харківська ОДА з запитом на 616 мільйонів гривень. Достатньо великі суми попросили і Івано-Франківська ОДА – 446 мільйонів гривень, Одеська ОДА – 383 мільйони гривень та Чернівецька ОДА – 204 мільйони гривень. І лише Черкаська ОДА вибивається з цього списку з запитом лише на 36 млн грн. В основному у свої запитах на отримання коштів, ОДА доволі схожі: просять кошти на здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню COVID-19, на доплати медичним та іншим працівникам, які зайняті боротьбою з COVID-19 та на закупівлі медичного обладнання.