logo
Новини,

Міненерго просить повернути з COVID-фонду 140 мільйонів на розвиток уранової шахти

Міністерство енергетики звернулося до Кабінету Міністрів України із проханням повернути 140 млн грн з Фонду боротьби з COVID-19 на відновлення реалізації інвестиційного проекту “Новокостянтинівська шахта. Розвиток виробничих потужностей”, що на Кіровоградщині.

Про це йдеться у листі Міністерства енергетики до уряду.

У своєму запиті Міністерство енергетики вказує на те, що під час створення Фонду боротьби з COVID-19 були скорочені видатки за бюджетною програмою підтримки будівництва Новокостянтинівської шахти. Тепер міністерство хоче, щоб скорочені бюджетні видатки були компенсовані за рахунок того ж Фонду боротьби з COVID-19.

Витратити кошти у міністерстві збираються на будівництво Новокостянтинівської шахти державного підприємства “Східний гірничо-збагачувальний комбінат”, яке триває з 2010 року.

140 мільйонів гривень з державного бюджету у відомстві планують витратити на наступне: 5 мільйонів на виконання проектно-вишукувальних робіт; 8 мільйонів на виконання гірничо-капітальних робіт; 58 мільйонів на придбання підземного гірничо-прохідницького та транспортного обладнання; 13,2 мільйонів на виконання робіт з будівництва транспортно-складського комплексу; 13 мільйонів на будівництво загальномайданчикових споруд, а також 42,8 мільйони на виконання робіт зі збільшення під’ємних можливостей ствола.

У Міненерго наголошують, реалізація інвестиційного проекту дозволить збільшити видобуток уранової руди до 500 тис тонн на рік та до 700 тонн у 2023 році виробництво уранового оксидного концентрату; створити близько 200 робочих місць та забезпечити надходження до державного і місцевого бюджетів 8,5 млрд грн.

Раніше повідомлялося, що Омбудсмен просить виділити 14,5 мільйона з COVID-фонду, з яких 3,5 мільйона – на новий сайт.

Також Верховний Суд попросив виділити з COVID-фонду мільйон гривень.