logo
Новини,

МОЗ використало 81% коштів за програмою закупівлі вакцин від COVID-19

Міністерство охорони здоров’я вже витратило 81% коштів, передбачених на вакцинацію населення України від COVID-19 у 2021 році за бюджетною програмою “Проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”.

Загалом було витрачено 8,5 млрд грн з передбачених на відповідні потреби 10,5 млрд грн.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch із посиланням на офіційну відповідь Державної казначейської служби.

У суму програми входять 9,1 млрд грн коштів загального фонду держбюджету та 1,4 млрд грн коштів зі спеціального фонду.

На початку року  урядом було затверджено 4 млрд грн на відповідну програму, однак пізніше цю суму було збільшено до 10,5 млрд грн.

Відповідно до показників паспорта бюджетної програми вакцинації населення від COVID, всього до кінця цього року двома дозами вакцини має бути щеплено 18,9 млн осіб. Загальна кількість доз вакцини, яку планувалося закупити – близько 37,9 млн доз. 

Із розрахунку, що кількість дорослого населення України складає 34 млн осіб, за планом МОЗ до кінця року показник щеплених двома дозами осіб має становити 56% від дорослого населення.

Окрім вакцини, на кошти, закладені у бюджетну програму вакцинації, планується закупити також 1,67 млн одиниць розчинника для розведення 10 млн доз вакцини, 29,3 млн ін’єкційних шприців, а також близько 653 тис контейнерів для утилізації медичних відходів.

Водночас за оперативними даними Ради національної безпеки і оборони станом на 08 листопада 2021 року було закуплено 27,8 млн доз вакцини. З них 19,8 млн – за кошти держбюджету (52% від запланованої кількості):

  1. 17,9 млн – за кошти держбюджету (закупівлі Crown Agents)
  2. 1,9 млн – за кошти держбюджету (закупівлі ДП “Медичні закупівлі України”)
  3. 8 млн – за кошти міжнародних партнерів (допомога COVAX).

Кількість вакцинованих двома дозами осіб становить близько 8 млн людей, однією – близько 11,4 млн.

В експертній організації StateWatch наголошують, що уряд має заздалегідь перерозподілити кошти в державному бюджеті для забезпечення рівня щеплення населення не менше 70%. Згідно останніх даних медичних досліджень для набуття колективного імунітету проти COVID, саме стільки відсотків дорослого населення країни має бути вакциновано для подолання епідемії.