logo

Нацрада з питань антикорупційної політики Зеленського не збиралася з липня 2019 року

Національна рада з питань антикорупційної політики, яку президент Володимир Зеленський перезапустив у червні минулого року, зібралась на засідання рівно один раз в липні 2019 року. З того часу жодного засідання не відбувалося.

Аналітики StateWatch хотіли дослідити результати діяльності важливого координаційного органу при Офісі президента. Однак, досліджувати немає що.

У червні 2019 року до складу Національної ради увійшли представники експертних неурядових організацій, бізнесових асоціацій, керівники антикорупційних та інших профільних органів влади тощо. Робота такої ради подавалася суспільству через ЗМІ як велике досягнення нового президента.

Згідно Указу Президента Нацраду з питань антикорупційної політики формально досі очолює Руслан Рябошапка. Також туди входять Максим НефьодовОлександр ДанилюкСергій Верланов та багато інших осіб, які вже не обіймають державні посади.

В коментарі StateWatch ексгенпрокурор Руслан Рябошапка відмітив певні здобутки ради, які були досягнуті в перші місяці комунікації між учасниками Антикорупційної нацради.

Було вирішено питання із запуском роботи Антикорупційного суду, із відновленням відповідальності за незаконне збагачення, із перезапуском НАЗК, а також внесено зміни до КПК, якими усунено низку перешкод у швидкому і ефект розслідуванні

Коментар Руслана Рябошапки стосовно здобутків Антикорупційної нацради президента

Він додав, що після його призначення в ГПУ, в Офісі президента перестали цікавитися Радою антикорупційної політики. І фактично будь-яка її будь-яка активність припинилася. А сам Рябошапка вже не міг керувати Нацрадою з позиції Генпрокурора, так як вбачав у цьому конфлікт інтересів.

Варто відмітити важливу функцію Нацради, а саме удосконалення антикорупційної стратегії, аналіз стану запобігання корупції та поліпшення координації між антикорупційними органами.

Тому на думку команди StateWatch на сьогодні вкрай важливо здійснити наступні кроки:

  1. Відновити роботу Антикорупційної ради.
  2. Долучити до неї широкі кола експертів з антикорупційних питань і питань діяльності органів правопорядку та правосуддя.
  3. Забезпечити регулярну публікацію інформації про діяльність такої Ради.

Нижче – офіційні відповіді ОПУ щодо діяльності Нацради: