
Через кримінальне провадження ДБР про розкрадання коштів на постачанні харчів для Одеської морської академії ДОТ розірвав контракти на 4,4 млрд грн із постачальниками «Гранпрі ЛТД» та «Асікс Груп».
Про це повідомляє аналітичний центр StateWatch з посиланням на дані судового реєстру та закупівель на Prozorro.
За даними слідства, від 2024 року на Одещині діяла злочинна організація, яка через підконтрольні ТОВ «Гранпрі ЛТД» та ТОВ «Асікс Груп» заволоділа державними коштами на понад 535 тис. грн на постачанні харчів для Інституту BMC НУ «Одеська морська академія».
Злочинна група підозрюється у внесенні неправдивих даних у накладні та акти приймання-передачі продуктів у межах двох контрактів, підписаних «Гранпрі ЛТД» та «Асікс Груп» із ДОТ – 30 травня і 6 грудня 2024 року для постачання харчів на суми 534,8 млн грн і 948,9 млн грн відповідно.
Станом на 17 червня слідчі ДБР оголосили 9 підозр – організатору та вісьмом виконавцям, включно з начальником продовольчої служби академії.
Уже в липні Державний оператор тилу розірвав нещодавно підписаний договір із ТОВ «Гранпрі ЛТД» на суму 3,37 млрд грн для забезпечення харчами військових частин Дніпропетровщини. Фірму повʼязують із бізнесменом Володимиром Осіповим.
Згодом агенція розірвала ще один договір – із ТОВ «Асікс Груп» на суму 948,9 тис. грн. Цей контракт згадується у кримінальному провадженні, і саме на рахунок цього підприємства безпідставно зараховано кошти в сумі 535,7 тис. грн. Хоча на Prozorro виплати цієї суми не відображаються.
Так, у період із 29 травня 2024 року до 31 січня 2025 року, за даними слідства, начальник продовольчої служби Інституту ВМС НУ «ОМА» подавав до ДОТ замовлення із завищеною кількістю та номенклатурою продуктів за Каталогом, а згодом забезпечував приймання меншої кількості товару.
Водночас згадані постачальники складали накладні з неправдивими даними. На цій підставі формувались акти приймання-передачі, які підписували директори підприємств та начальник продовольчої служби. У результаті ДОТ переказав на рахунок ТОВ «Асікс Груп» 535 682,43 грн, оскільки вважав зобов’язання щодо відповідних постачань харчів виконаними.
Крім того, «Гранпрі ЛТД» та «Асікс Груп» згадуються в іншому кримінальному провадженні, що розслідує Нацполіція. Слідство встановило, що ці компанії разом з іншими постачальниками ДОТ залучили до співпраці ряд фіктивних підприємств, які штучно завищили вартість кисломолочних продуктів у 2-3 рази. За версією Нацполіції, це сукупно призвело до збитків державі у розмірі 600 млн грн.
Загалом у 2024-2025 роках Державний оператор тилу підписав договори з ТОВ «Гранпрі ЛТД» на суму 6,56 млрд грн, а з ТОВ «Асікс Груп» — на 4,28 млрд грн. Водночас торік компанія «Гранпрі ЛТД» не впоралася із забезпеченням харчуванням військових на Донеччині, через що ДОТ розірвав договір на 2,5 млрд грн.