
Великі китайські банки Chouzhou Commercial і Bank of China почали обмежувати використання рахунків для бізнесу, чия юридична адреса збігається з адресами компаній під санкціями. До чорного списку потрапили адреси в Гонконзі, Туреччині та Росії.
«Для скорочення часу та зниження витрат на обробку інформації банки автоматизують дані процеси. Як результат, на підставі збігу адреси клієнти можуть бути відзначені червоним прапором, і, як наслідок, використання ними рахунків може бути обмежене», – розповіли в консалтинговій компанії ITSWM.
Компанії, які не перебувають під санкціями, але зареєстровані за тими ж адресами, що й підсанкційні, також зіткнулися з проблемами: від обмежень до закриття рахунків. До чорного списку потрапила, зокрема, одна адреса масової реєстрації юридичних осіб у Туреччині, а також близько десяти адрес у Гонконгу. Такі обмеження торкнулися й адрес, розташованих у Росії.
Наприкінці 2023 року США оголосили про намір застосовувати санкції проти банків із третіх країн, якщо буде виявлено їхню допомогу російським компаніям, що входять до санкційних списків. Після цього китайські банки почали частіше відмовлятись від проведення платежів, пов’язаних із російськими компаніями. Також від співпраці з російськими клієнтами стали відмовлятися банки в Туреччині.