
Аркадій Волож, російський мільярдер і засновник Yandex NV, повернувся на посаду генерального директора компанії. Це сталося одразу після того, як Європейський Союз вилучив його з власних санкційних списків. Про це повідомляє Bloomberg.
Зареєстрований у Нідерландах Yandex NV нещодавно уклав угоду про продаж свого бізнесу у рф. Після остаточного затвердження акціонерами, компанію планують перейменувати в Nebius Group. Далі Yandex NV фокусуватиметься на розробці власних проєктів.
Сервіси «Яндекс» потрапили під санкційні обмеження після повномасштабного вторгнення росії у лютому 2022 року. На початку 2024 року компанія підписала угоду про продаж свого російського бізнесу за $5,4 млрд групі російських покупців (приватним інвесторам).
У 2022 році, після введення санкцій ЄС проти «Яндекс» через просування російської пропаганди, мільярдер подав у відставку. До червня 2022 року пошукова система «Яндекс» фактично приховувала інформацію про початок повномасштабного вторгнення, новини про злочини росіян в Україні не відображалися в системі.
У березні 2024 року ЄС зняв санкції з Воложа, який вже встиг виїхати до Ізраїлю. Зараз нідерландська компанія з російським корінням і власниками планує працювати над розробкою технологій для самокерованих автомобілів, хмарного зберігання, маркування даних та проєктів у сфері освіти (ed-tech).