logo
Новини,

Обрано переможців Конкурсу інформаційних матеріалів про фінансові витрати на відбудову системи охорони здоров’я

Фото: StateWatch

Експертна організація StateWatch визначила трьох переможців Конкурсу інформаційних матеріалів про фінансові витрати на відбудову системи охорони здоров’я. Перемогу здобули – редакторка відділу публічних закупівель видання «КиївВлада» Альона Мельник,  редакторка інформаційного порталу «Гречка» Анастасія Дзюбак та редакторка газети «Ліца» Олена Гарагуц

Альона Мельник подала до конкурсного відбору три публікації про використання коштів на відбудову зруйнованих внаслідок російської агресії медичних закладів в Київській області та ремонт Київської міської лікарні №4 та Олександрівської лікарні. Типовим для всіх досліджуваних авторкою кейсів було те, що виконавців робіт обирали поза конкурсом.

«Коли деокупували Київщину, ми почали активно досліджувати всі грошові потоки, але їхня особливість була в тому, що кошти, які виділялися на першочергові роботи з відбудови, йшли без Prozzoro. Ми запустили велику серію текстів, які описували поточні ремонти. Ми зрозуміли, що медичні заклади йдуть величезною окремою статтею. Виявилося, що всі медичні заклади в Київській області відновлює одна компанія, яку обирали без конкуренції, і ми дослідили, чому це так відбулося», – розповідає редакторка відділу публічних закупівель видання «КиївВлада» Альона Мельник.

Друга переможниця, редакторка інформаційного порталу «Гречка» з Кропивницького Анастасія Дзюбак у своїй конкурсній публікації «З голоду не помреш? Як годують у медзакладах Кіровоградщини» дослідила, як медичні заклади на Кіровоградщині витрачають кошти на харчування. 

«Кілька років тому пацієнти дуже скаржилися на харчування в лікарнях. Після реформування системи охорони здоровʼя, коли лікарні стали некомерційними комунальними підприємствами, вони отримали більше повноважень, але і стало менше контролю, що відбувається у закладі. Ми звернули увагу на закупівлі в медзакладах. Деякі речі викликають тривогу, ми не можемо дізнатися як пацієнти, що саме потрапляє на стіл, наприклад, чи потрапляє на стіл дійсно та сметана, що була закуплена, а не сметанний продукт. Ці питання потребують перевірки. Людей зацікавила дана публікація, бо кожен з нас може стати пацієнтом», – зазначає редакторка інформаційного порталу «Гречка» Анастасія Дзюбак.

Редакторка газети «Ліца» Олена Гарагуц перемогла із публікацією про реконструкцію Дніпровської дитлікарня №5 у Дніпрі.

«Лікарня реконструюється з 2019 року, дотепер десятки мільйонів гривень виділяються на цю реконструкцію, коли я була в лікарні, дивилася у вікна, я не побачила, що роботи вже закінчені. Ремонтні роботи не хочуть закінчувати, тому що це скоріше за все вигідна комусь схема…», – прокоментувала редакторка  газети «Ліца» Олена Гарагуц.

Детальніше про результати конкурсу дивіться у відеотрансляції розмови із переможницями за посиланням  https://www.facebook.com/StateWatch.ua/videos/635315811933483/ 

Конкурс інформаційних матеріалів про фінансові витрати на відбудову системи охорони здоров’я мав на меті привернути увагу суспільства до питань підзвітності, прозорості, та ефективності фінансових витрат на відбудову закладів охорони здоровʼя, а також змотивувати медійників, розслідувачів та громадських діячів досліджувати це питання надалі. 

Конкурс підготовлений за фінансової підтримки Європейського Союзу. Його організація та зміст є виключною відповідальністю аналітичного центру StateWatch  і не обовʼязково відображає позицію Європейського Союзу.