logo

Парламент розгляне призначення “менеджера московського” бізнесу в Україні на міністра ОПК

Цього тижня Верховна Рада розгляне подання про призначення Олега Уруського, який очолює фірму з російськими бенефіціарами, віцепрем’єр-міністром – міністром з питань стратегічних галузей промисловості України.

Російському бізнесмену, від структури якого йде кандидат в міністри ОПК України – Олег Уруський, підготували “український” бекграунд.

У відкритих джерелах про кандидата мало інформації, але і її достатньо для занепокоєння на політичному рівні.

У 2014 році став заступником гендиректора “Укроборонпрому”. Наступного року кілька місяців пробув головою космічного агентства. До того мав високу посаду на початку 2000-их, коли обіймав посаду першого заступника голови Держкомісії у справах ОПК. З квітня цього року очолює приватну компанію “Прогрестех-Україна” з російськими бенефіціарами.

І саме останнє місце роботи викликає багато запитань.

Офіційним кінцевим бенефіціаром компанії “Прогрестех-Україна” є академік військових наук Росії Володимир Кульчицький – заслужений працівник транспорту Російської Федерації, засновник та голова ради директорів групи компаній “Прогрестех” – відомої інженерно-сервісної структури у галузі авіабудівництва та технологій аеропортів, яка має представництва в багатьох країнах. І звичайно, в Москві.

В Офісі президента України ставку на Уруського зробили самовільно без консультацій з фракцією і навіть не запитали думку у профільного парламентського комітету з питань нацбезпеки, депутати якого б могли сформувати професійні питання до кандидата Уруського щодо його бекграунду та програми з розвитку ОПК.

Мовляв, Олег Уруський – беззаперечний лідер на таку важливу посаду. Але все ж таки інформація про російські зв’язки кандидата, яка вже просочилося в ЗМІ, залишає почуття невпевненості на Банковій. Чи проголосує парламент за призначення?

І от сьогодні в медіа були опубліковані коментарі Уруського, з яких читачі мають дійти висновку, що “Прогрестех” – це не російський, а світовий бізнес. А Кульчицький з 2014 року не живе в Росії, бо начебто не погоджується з політикою В. Путіна.

Є тільки один нюанс. На сайті progresstech.ru достатньо інформації про діалоги з Кульчицького з представниками путінського режиму і після 2014 року.

Ось деякі релізи з Москви:

5 октября 2015 года Председатель Совета директоров ГК “Прогресстех” В. Кульчицкий…приняли участие в заседании круглого стола, на котором состоялось обсуждение перспектив развития российской экономики. Заседание прошло под председательством Президента фонда «Центр политических технологий» И. Бунина с участием Заместителя Председателя Внешэкономбанка А.Клепача, члена Экономического совета при Президенте РФ Е.Гурвича

14 октября 2015 года в ресторане “Националь” состоялось XI-е заседание Делового клуба «20 лет спустя». С докладом на тему «Проблемы экономического развития России: природные ресурсы: нефть, газ, лес; регулирование рынка алкогольной продукции; Северный Кавказ: курорты и инвестиции» выступил Заместитель Председателя Правительства Российской Федерации Хлопонин А.Г.
Среди гостей вечера присутствовали: Кульчицкий В.А., Председатель Совета директоров ГК «Прогресстех»

Не виключено, що ані Кульчицький, ані Уруський не пов’язані з російськими спецслужбами чи воєнним істеблішментом. Але чи важливо це в часи, коли Росія проводить активне вербування кадрів на території України з метою підривної діяльності?

Тому, будь-які зв’язки з російським бізнесом мають стати безапеляційною червоною карткою при призначеннях на державні посади в Україні.

Це, власне, питання самозбереження для української спільноти.

Хоче Уруський та інші фахівці працювати на російський бізнес – нехай працюють. Але тоді вони мають розуміти, що про політичну кар’єру варто забути.

Про всіх кандидатів читайте у матеріалі Гліба Канєвського: Хто стане віцепрем’єром з ОПК: людина Букіна, “тушка” чи менеджер московського бізнесу в Україні?