logo
Новини,

Передача державних угідь приватним фірмам за безцінь призвела до втрати мільйонних надходжень до бюджету

Державні мисливські угіддя надаються приватним фірмам в користування по 1 грн за гектар, або безкоштовно. Через це до бюджету щороку не надходять десятки мільйонів гривень

Про це йдеться у результатах аудиту Держлісагентства, проведеного Держаудитслужбою. Експертна організація StateWatch публікує копію документу.

Станом на початок 2020 року лісгоспи передали приватним мисливським фірмам у користування 4,5 млн Га угідь з них на платній основі 1,5 млн Га, на безоплатній – інші 3 млн Га.

Відсутність чіткого механізму обрахунку вартості користування мисливськими угіддями та затвердженого порядку використання коштів, які надходять від ліцензій користувачів цих угідь, дозволили державним лісогосподарським підприємствам укладати угоди про передачу землі з приватними фірмами за ціною 1 грн за 1 Га та накопичити 53 млн грн.

“Ні, це не фантастика, і не комунізм. Це внутрішній лист Держаудитслужби на Кабмін від березня 2020 року про те, як державні лісгоспи роками використовують прогалини в законодавстві, і сплавляють площі сьогоднішнім прототипам середньовічних феодалів. І, якщо ви простий смертний, то не поспішайте ставати в чергу, за мисливськими угіддями. Вам їх за 1 грн ніхто не надасть. Ще раз. 1 грн за 1 Га. А кажуть, що Україна – це бідна країна. Багата! Але її природними багатствами роками користуються лише віпи. Тому державне управління і в лісовому господарстві, і в інших сферах потребує суттєвого перезавантаження на принципах відкритості, рівнодоступності та конкуренції” – коментує ситуацію голова StateWatch Гліб Канєвський.