logo
Новини,

Понад пів року в Україні заблокована націоналізація 903 обʼєктів власності РФ – Trap Aggressor

Понад 900 комерційних обʼєктів на території України, які належать уряду Росії та російським державним компаніям, так і не були примусово вилученні через пів року після затвердження цього переліку на засіданні Кабінету Міністрів України.

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на відповідь Міністерства економіки.

Йдеться про корпоративні права на 79 підприємств та рухоме майно: 8 літаків; 11 морських суден; 552 одиниці рухомого складу РЖД (напіввагони, вагони, платформи, тягачі тощо); 58 легкових автомобілів; 18 автобусів та вантажівок; складові для літаків, авто, причепи, газовидобувні конструкції. 

Графіка: Trap Aggressor

Серед відомих підприємств у списку на вилучення, зокрема, містяться дані про корпоративні права:

  • 100% ТОВ «ТАТНЄФТЬ- АЗС-УКРАЇНА», що належить російському ПАТ “ТАТНЄФТЬ” імені В.Д. Шашина, яке повʼязують із президентом Татарстану Рустамом Мінніхановим.
  • 93% ПАТ «Енергомашспецсталь», що через кіпрську компанію входить у склад держкорпорації Росатом.
  •  25%  ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод», що належать наближеному до російського Міністерства торгівлі бізнесменові Станіславу Гамзалову.
  • 100% ТОВ «Брокард Україна», що належить кіпрській компанії Інденон Холдинг Лімітед, яка контролюється Міністерством торгівлі РФ.

5 серпня 2022 року Кабінет Міністрів ухвалив проєкт указу Президента про вилучення 903 об’єктів, які належать Російській Федерації та її резидентам. За інформацією програми «Схеми», далі документ передали в РНБО, але повернули назад в уряд, а саме в Мінекономіки, на доопрацювання. З того часу, рішення про вилучення так і не було ухвалено.  

“Затягування націоналізації свідчить про серйозні проблеми й недоліки у процедурах прийняття рішень та вимагає швидкої реакції від відповідальних органів влади”, – зазначають у Trap Aggressor.

Аналітики наголошують, що відповідно до Закону «Про Державний бюджет України», отримані кошти від вилучення російського майна повинні бути зараховані до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії. А далі спрямовані на будівництво і реконструкцію громадських будівель, обʼєктів критичної інфраструктури, закладів охорони здоровʼя, придбання житла для ВПО та людей, які втратили домівки внаслідок російської агресії. У грудні Фонд гарантування вкладів фізичних осіб перерахував до Фонду ліквідації наслідків збройної агресії суму коштів в еквіваленті 17 млрд грн з рахунків раніше націоналізованих дочок російських Промінвестбанк та Сбербанк.