logo
Новини,

Попри заяви МОЗ Інститут Академії наук за півроку так і не отримав кошти на виготовлення COVID-тестів

Ще в березні цього року міністр охорони здоров’я заявляв про виділення коштів Інституту молекулярної біології і генетики НАН України на наукове дослідження і на можливість виготовлення і тестування ПЛР-систем. Однак Інститут грошей так і не отримав.

У травні МОЗ “поновило переговори” з Інститутом молекулярної біології та генетики щодо виготовлення ПЛР-тестів.

Про це повідомляє експертна організація StateWatch з посиланням на лист Національної академії наук.

В Академії наук запевняють, що Інститут молекулярної біології і генетики за побажанням МОЗ модернізував тест-системи, зокрема до набору було включено системи виділення вірусної РНК та синтезу КДНК.

Однак НАН України та Інститут молекулярної біології і генетики НАН України й досі не отримали замовлення від МОЗ України на виготовлення зазначених тест-систем й відповідно не отримали з Державного бюджету України необхідного цільового фінансування

інформація з Академії наук

Нагадаємо, єдина сума, яку отримав Інститут з бюджету, це 350 тис грн в березні після перерозподілу внутрішніх ресурсів Академії наук для відшкодування вже виготовлених Інститутом за власний рахунок партії тест-систем у кількості 1000 зразків.

Раніше Інститут молекулярної біології НАН підтвердив StateWatch, що  може виготовляти до 50 тисяч тестів на тиждень, але не має на це грошей.