logo
Новини,

Реформа охорони здоров’я у пенітенціарній системі провалилася

У Мін’юсті не розуміли як забезпечити механізм сталого функціонування та фінансування Центру охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби на момент його створення у 2017-18 роках та в наступні роки.

Про це йдеться в акті Рахункової палати “Про результати аудиту ефективності використання коштів державного бюджету, спрямованих державній установі “Центр охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби України” за період 2018 – перше півріччя 2020, який опублікувала експертна організація StateWatch.

У 2018 році під час формування ЦОЗ Мін’юст узгоджувало порядок роботи Центру протягом 10 місяців. Проте, аудитори дійшли висновку, що Міністерство так і не спромоглося налагодити стабільну роботу ЦОЗ ДКВС. 

“Відсутність затверджених планів реалізації Паспорту реформ пенітенціарної системи та пробації із зазначення планових показників, унеможливлює здійснення контролю за повнотою та своєчасністю виконання ЦОЗ ДКВС заходів покладених на установу Мін’юстом”, – підсумували аудитори Рахункової палати.  

Таким чином, звітність ЦОЗ перед Мін’юстом відбувалась “у вигляді презентацій”. Останній раз звітування установи про стан реалізації реформи системи охорони здоров’я в пенітенціарній службі відбулося у серпні 2019 року – з того часу аудитори не отримали інших фактів інформування Мін’юсту.   

Стан реалізації Реформи пенітенціарної системи Центром охорони здоров’я Державної кримінально-виконавчої служби:

Завдання, покладені на ЦОЗ ДКВССтан виконання показників
– Урегулювання права на охорону здоров’я у відповідності до міжнародних стандартів22%
– Впровадження пацієнт-орієнтовану моделі системи охорони здоров’я70%
– Створення незалежної медичної вертикалі, інтегрованої у загальнонаціональну систему охорони здоров’я100%
– Покращення матеріально-технічної бази та створення належних умов для ефективної діяльності системи надання медичної допомоги
48%
– Забезпечення відповідності медичного персоналу національним професійним та кваліфікаційним вимогам
49%
– Впровадження системи профілактичної медицини та протидії соціально-небезпечним захворюванням
35%

Одним із ключових досягнень пенітенціарної реформи мала стати передача функції надання медичної допомоги засудженим від Мін’юсту до МОЗ України. Аудитори Рахункової палати влітку 2021 року запитали ЦОЗ про виконання завдань по цьому напрямку, на що установа надіслала свій останній звіт перед Мін’юстом також датований 2019 роком. Середній відсоток виконання показників у цьому звіті дорівнює 54%. З огляду на те, що реформа мала завершитись у 2020 році, така відповідь ЦОЗ на запит аудиторів свідчить про недотримання строків реформування. 

Нагадаємо, чотири роки назад уряд створив ЦОЗ ДКВС з метою, забезпечення надання якісних медичних послуг засудженим та особам, узятим під варту. Концепція КМУ щодо реформи пенітенціарної системи, зокрема, передбачала запровадити заходи для планової передачі функції надання медичної допомоги засудженим та особам, узятим під варту, від Мін’юсту до МОЗ.