Ми отримали інформацію з 15 областей. StateWatch буде оперативно оновлювати інформацію по мірі надходження відповідей на наші запити від облдержадміністрацій.
Наразі ситуація із забезпеченням лікарів засобами індивідуального захисту – незадовільна.
У працівників медичних закладів, куди будуть шпиталізувати пацієнтів Сумської та Харківської областей, гострий дефіцит костюмів біозахисту, ізоляційних халатів, респіраторів різних марок та іншого. Докладніше про це читайте тут.
Невтішна ситуація і у Миколаївській обласній клінічній лікарні. Станом на 25 березня тут не вистачало 4 апаратів штучної вентиляції легень, 3 800 бахіл, 190 респіраторів, 4 040 хірургічних масок, 3 608 одноразових халатів, 4 497 протичумних костюмів, 4 350 рукавиць з довгими манжетами, 8 захисних окулярів.
Медичні фартухи взагалі відсутні.
У медиків лікарень Хмельницької та Тернопільської областей, гострий дефіцит ізоляційних халатів, костюмів біозахисту, респіраторів та іншого.
4 лікарні Запоріжжя та області забезпечені більш ніж на 100% апаратами штучної вентиляції легень та на 92% – хірургічними масками. Однак, обсяг інших засобів індивідуального захисту для лікарів не дотягує навіть до третини від необхідного мінімуму на місяць. Деталі – тут.
Херсонська обласна інфекційна лікарня імені Г.І. Горбачавського станом на 27 березня забезпечена на 100% апаратами штучної вентиляції легень. На жаль, ситуація з наявністю засобів індивідуального захисту лікарів – кричуща. Детальна статистика – тут.
Трохи краще підготовлені до лікування COVID-19 на Рівненщині. Тут 2 медзаклади більше ніж на 100% у наявності: апаратів штучної вентиляції легень, медичних фартухів та хірургічних масок. Тим не менш, лікарям для захисту критично не вистачає ізоляційних халатів, костюмів біозахисту, нітрилових рукавиць, бахіл, респіраторів та .захисних щитків. Більш повна інформація – тут.
У Львівській обласній інфекційній клінічній лікарні ситуація з готовністю до шпиталізації хворих на COVID-19 та забезпеченням медичних працівників засобами індивідуального захисту – катастрофічна. Тут не вистачає 147 000 ізоляційних халатів, 49 700 костюмів біозахисту, 98 500 нітрилових рукавиць, 98 000 бахіл, 100 000 медичних фартухів, 98 000 респіраторів, 195 000 хірургічних масок, 9 800 захисних щитків.
Радує, що у медзакладі є 10 з 4 необхідних апаратів штучної вентиляції легень.
У працівників медичних закладів, куди будуть шпиталізувати пацієнтів з Черкаської області, гострий дефіцит апаратів штучної вентиляції легень та засобів індивідуального захисту лікарів. Мова йде про Черкаську міську інфекційну лікарню та Уманську міську лікарню. Деталі – тут.
В Одеській області для шпиталізації хворих на COVID-19 визначили 3 медичні установи: Інфекційна лікарня Ізмаїльського району, Міська клінічна інфекційна лікарня в Одесі, Інфекційне відділення Чорноморської міської лікарні. У відповідь на наш запит, Одеська ОДА повідомила, що наразі медзаклади лише готують до прийому пацієнтів з коронавірусною хворобою.
Медперсонал потребує на місяць 200 тис костюмів біозахисту, 2,5 млн нітрилових рукавиць, 3,8 тис захисних окулярів. У переліку також зазначено про медичні респіратори FFP та FF3 без вказаної кількості.
Про стан готовності приймати хворих на Одещині вже зараз залишається лише здогадуватися. Адже інформації про кількість наявних апаратів штучної вентиляції легень та засобів індивідуального захисту лікарів нам не надали.
Тим часом працівники Одеської лікарні розповіли, що не готові лікувати хворих на коронавірус. Вони мають знання та навички. Однак чиновники їх не забезпечили засобами індивідуального захисту. Лікувати хворих без костюмів біозахисту та масок в умовах пандемії – це те саме, як в 2014 році військових відправляли на Донбас без касок та бронежилетів.
У 21 медзакладі Вінницької області не вистачає: 88 апаратів ШВЛ, 38 625 ізоляційних халати, 29 522 костюмів біозахисту, 81 903 нітрилових рукавиць, 54 730 респіраторів, 138 744 хірургічних масок, 17 911 захисних окулярів.
У Кіровоградській області 10 лікарень, обраних для лікування пацієнтів з COVID-19, забезпечені хірургічними масками майже на 2,5 місяців. Однак, тут не вистачає: 31 апарату штучної вентиляції легень, 12 853 ізоляційних халати, 8 962 костюмів біозахисту, 95 318 нітрилових рукавиць, 20 738 респіраторів, 13 497 одноразових захисних щитків та окулярів, 9 631 багаторазових щитків та окулярів.
Йдеться про Кіровоградську обласну лікарню, Центральну міську лікарню м. Кропивницький, Олександрійську міську лікарню, Добровеличівську центральну районну лікарню, Центральну районну лікарню Новоархангельської райради, Новоукраїнську центральну лікарню, Бобринецьку районну лікарню, Маловисківську центральну районну лікарню, Долинську центральну районну лікарню, Центр екстреної медичної допомоги та МК у Кіровоградській області.
У працівників медичних закладів, куди будуть шпиталізувати пацієнтів з Чернівецької області, гострий дефіцит костюмів біозахисту, медичних фартухів, респіраторів різних марок та іншого. Хворих області будуть шпиталізувати в Чернівецьку обласну клінічну лікарню, Чернівецьку обласну дитячу клінічну лікарню та інфекційні відділення центральних районних лікарень області.
На час карантину опорні медзаклади Буковини забезпечили 996 ізоляційними халатами при потребі у 45 072 штук, тобто 2,21% від загальної необхідності. Також лікарні забезпечені 2556 костюмами біозахисту при потребі у 65232 (3,92%). Медичних фартухів ще менше. 570 штук при потребі у 53 418 фартухів, тобто 1,07% . Також в області змогли підготувати: 47 042 пар нітрилових рукавиць при потребі у 247 872 пар, 3 297 респіраторів різних марок при потребі у 66 806 штук, 673 захисних щитків при потребі у 66 676 штук.
В облдержадміністрації наголошують, що апаратів штучної вентиляції легенів вдосталь. 71 апарат при розрахованій потребі у 47 штук.
На Франківщині в 11 лікарнях, призначених для шпиталізації пацієнтів з COVID-19, рівень забезпечення апаратами штучної вентиляції легень та засобами індивідуального захисту медпрацівників не дотягує до третини від необхідного мінімуму на 1 місяць. Вистачає лише хірургічних масок. Їхня кількість перевищує норму у 3 рази.
Це статистика по лікарням, які обрані в області саме для шпиталізації пацієнтів на коронавірус. Це ті лікарні, які мали бути забезпеченні всім необхідним ще в лютому місяці згідно доручень урядового штабу. Ситуація із забезпеченням по іншим медзакладам області така ж, або гірша.
Ми переконані, що лікарі повинні бути захищеними. Тому і держава, і благодійники мають чітко розуміти, що і в яких закладах не вистачає. Лікарі мають бути захищеними. Держава повинна відкрити інформацію про регіональні потреби, щоб благодійники та волонтери чітко розуміли, де дефіцит.